Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Fotogalerie: Děti si opět užily Mikulášské vlaky

Fotogalerie: Děti si opět užily Mikulášské vlaky

16.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK, JOSEF HOLEK

Tradiční Mikulášský vlak na Letohradsku byl v sobotu 3. prosince opět zdrojem radosti nejen pro děti, ale i jejich rodiče. Vlak vezl sedm vozů, v nichž cestovalo na šest stovek malých i velkých pasažérů, a vedla jej parní lokomotiva 423.009 zvaná Líza. Další speciální vlaky vyrazily i do okolí Prahy a na Křivoklát.

Fotogalerie: Nejen děti si opět užily Mikulášské vlaky

Mezi Letohradem a Lichkovem jí pomáhal soupravu tlačit a zároveň vytápět Peršing 163.234. Na zbývajícím úseku z Lichkova do Dolní Lipky, která byla zasypaná sněhem, si už parní stroj musel poradit sám. Letohradský Mikulášský vlak přišel se starostou města Petrem Fialou a členem představenstva ČD Michalem Štěpánem vypravit Petr Buryška, duchovní otec této akce. Mikulášské jízdy potěšily také zájemce v okolí Prahy. O víkendu vyjížděl ze smíchovského nádraží Cyklohráček a historický vlak tažený parní lokomotivou Šlechtičnou. V obou soupravách cestovala mikulášská družina.

O své pak nepřišli ani Plzeňští. Zdejší Regionální obchodní centrum ČD vypravilo z krajské metropole speciální vlak na Křivoklát. Do čela soupravy složené především z vozů řad Bdt se postavil Brejlovec 754.015. Zážitkovou jízdu, při níž nechyběla ani mikulášská nadílka, si nenechaly ujít více než čtyři stovky cestujících.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.67

Fotogalerie

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika