Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Fotogalerie: Cvičení prověřilo připravenost záchranářů

Fotogalerie: Cvičení prověřilo připravenost záchranářů

27.4.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Tragicky skončila srážka vlaku s autobusem na pražském Chodově. Nehoda si vyžádala přes pět desítek mrtvých a řadu zraněných. Na místo vyjely všechny složky Integrovaného záchranného systému včetně speciální velkokapacitní sanity. Naštěstí vše bylo jen jako, záchranáři a železničáři trénovali koordinaci jednotlivých činnosti v případě nehody s velkým počtem zraněných.

Fotogalerie: Cvičení prověřilo připravenost záchranářů

Aprílové počasí střídá déšť a slunce, ale na pražském Chodově funguje běžný provoz vlaků i autobusů. Je úterý 18. dubna, hodinky ukazují jen pár minut po jedenácté hodině dopolední a k železničnímu přejezdu nedaleko DKV Praha, provozní jednotky Praha-Jih, se blíží autobus MHD. Výstražná červená světla neblikají, šofér se rozhlíží na obě strany a pomalu se rozjede. Náhle a na nejhorším možném místě mu zhasne motor. Šofér se snaží nastartovat. Marně. Červená světla se rozblikají, závory padají k zemi, v autobuse vzniká panika, cestující se chtějí za každou cenu dostat ven. K přejezdu se blíží osobní vlak.

Chcete-li si přečíst celý článek, tištěnou verzi Železničáře si můžete objednat na Balikova@gr.cd.cz.

Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.75

Fotogalerie

Další články této rubriky

Budoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelnáBudoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelná

26.1.2022 - Problematika zabezpečovací a sdělovací techniky je ve Výzkumném Ústavu Železničním (VUZ) tradičním oborem. V historii se pracovníci VUZ zabývali i vývojem zabezpečovací a sdělovací techniky, aktuálně se VUZ zaměřuje zejména… »

Na Lipenku zkušebně vyjely PanteryNa Lipenku zkušebně vyjely Pantery

25.1.2022 - Moderní elektrické jednotky RegioPanter Českých drah vyjely na trať spojující jihočeský Rybník s Lipnem nad Vltavou. Zatím však nepravidelně, pouze ve zkušebním režimu. V plánu je nicméně pravidelný provoz a přímé spojení… »

České dráhy z opravárenství udělají byznysČeské dráhy z opravárenství udělají byznys

24.1.2022 - Zejména ČD budou zanedlouho sloužit už dvě správkárenské haly. Po objektu v maloměřickém OCÚ nová hala vyrostla také v Plzni. Opravárenství by se mělo v nejbližších letech stát další významnou obchodní činností národního… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika