Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / FOTOGALERIE: CD#sazibudoucnost. Pomozte přírodě i vy

FOTOGALERIE: CD#sazibudoucnost. Pomozte přírodě i vy

4.11.2019 – autor: JOSEF HOLEK Foto: ZAMĚSTNANCI ČD

Téma společenské odpovědnosti je už mnoho let v hledáčku nejen široké veřejnosti, ale i součástí udržitelného rozvoje firem. Ze všech médií na nás útočí zprávy o globálním oteplování, plastových ostrovech v oceánu, kouřících autech a snaze omezit leteckou dopravu. A protože i Českým drahám na naší budoucnosti a společenském rozvoji záleží, přidali se dobrovolníci z řad ČD, kteří se zapojili do projektu Pomáhej s ČD a podpořili Den za obnovu lesa. Jak jinak, než sázením stromků.

FOTOGALERIE: CD#sazibudoucnost. Pomozte přírodě i vy

Akci pořádaly Lesy ČR na celkem čtrnácti místech v republice a kdokoliv z nás se mohl přidat a pomoci s výsadbou lesa budoucí generace. Podle odhadu pořadatele si sázení nenechalo ujít více než jedenatřicet tisíc lidí z celé České republiky. A kolik toho zvládli zaměstnanci ČD? Spolu s rodinnými příslušníky se vydali do pěti vybraných lokalit a  vysázeli stovku nových stromků, čímž výrazně přispěli k obnově porostu.

Koně i technika

„Veřejnost se mohla zapojit nejen do samotného sázení nových stromků, ale také se seznámit s druhovou výsadbou v rámci lesoškolky, pro děti zde byl krásný doprovodný program poznávání lesa a zvířat, jejich života atd. Součástí programu byla mimo jiné ukázka lesních prací s moderní těžkou technikou a také pěkně po staru, stahování dřeva s koňmi,“ uvedla Pavlína Žáčková z odboru vnější komunikace ČD. „Podle ohlasů od kolegů i dalších sázejících můžeme říci, že si všichni akci užili, hrálo nám do karet i krásné slunečné počasí. Dobrá zpětná vazba od našich zaměstnanců je to nejlepší, co můžou organizátoři dostat. A já bych moc ráda poděkovala všem, kteří jste se zapojili a i s vašimi rodinami jste si akci užili. Jsem ráda, že lidem přestává být osud naší planety lhostejný.“

Celkově dobrovolníci vysázeli zhruba 162 000 sazenic smíšeného porostu.

Sázet je možné dál

Touto akcí však nekončíme, České dráhy vyzývají k účasti na další akci podporující výsadbu zeleně. Pokud jste se příležitosti ještě nechopili, a přesto byste rádi vypomohli s výsadbou nových stromků, tak se k nám můžete připojit 9. listopadu ve Vestci u Prahy. Zde se pod patronátem Nadace Partnerství bude sázet více než kilometr dlouhá Alej svobody na počest 30. výročí sametové revoluce. Sázet se bude 114 vzrostlých ovocných stromů jabloní, třešní, hrušní a kdouloní. Akce začíná v 10 hodin dopoledne, končí v 15 hodin. Součástí programu bude nejen uvítání, instruktáž a samotné sázení, ale i oficiální průvod alejí a na závěr zazní i česká hymna. Více informací naleznete na webových stránkách: https://www.sazimebudoucnost.cz/akce/alejsvobody

Projekt Pomáhej s ČD začal svou éru letos v září coby novinka ČD v rámci společenské odpovědnosti. Každý měsíc vyzývá všechny kolegy, aby se zapojili do dobročinných akcí. Pilotem se stala sportovní událost TERIBEAR hýbe Prahou, kdy zaměstnanci dopravce naběhali a nachodili 523,5 km a na konto Nadace Terezy Maxové přispěli částkou 15 705 korun. Takže Pomůžeš s ČD? Začni třeba ve Vestci.  ČD#sazibudoucnost

Investují do obnovy

Lesům ČR patří téměř polovina lesů v zemi a podnik nyní čelí dosud největší kůrovcové kalamitě. Počet vysázených stromků při zalesňování chce proto letos zvýšit na nejméně 55 milionů z loňských 46 milionů. Loni podnik investoval do pěstebních prací a obnovy lesa 2,15 miliardy korun, v plánech pro letošní rok měl 2,4 miliardy korun a v roce 2020 zhruba 3,2 miliardy. Vysazované stromy se liší, lokalitu od lokality, v závislosti na konkrétním prostředí. Lesníci se tedy snaží co nejrychleji připravit naše lesy na klimatickou změnu, ale také je udělat odolnějšími vůči suchu i škůdcům – kromě kůrovce například i proti jmelí.

 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Fotogalerie

Další články této rubriky

Zahájen předprodej jízdenek na vánoční svátky Zahájen předprodej jízdenek na vánoční svátky

19.11.2019 - České dráhy ve svém e-shopu zahájily předprodej jízdenek na nový jízdní řád 2020, který začne platit 15. prosince. Od 1. listopadu si mohou cestující koupit v e-shopu ČD a v aplikaci Můj vlak jízdenky na cesty o Vánocích. Doba… »

JŘ 2020: Posílená dálková doprava a railjety ČD do BerlínaJŘ 2020: Posílená dálková doprava a railjety ČD do Berlína

19.11.2019 - Úderem půlnoci mezi 14. a 15. prosincem 2019 vstoupí v platnost nový jízdní řád pro rok 2020. České dráhy již představily nejvýraznější novinky dálkové vnitrostátní a mezinárodní dopravy. Zejména díky větší objednávce… »

Vozidla Olomouckého kraje dostávají jednotný vzhled Vozidla Olomouckého kraje dostávají jednotný vzhled

18.11.2019 - České dráhy investují do modernizace vozidel pro regionální dopravu Olomouckého kraje půl miliardy korun. Na základě desetiletých smluv, které ČD se zástupci regionu uzavřely, budou na Hané a Jesenicku jezdit vozidla jednotného… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika