Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Fanoušky na MS IIHF v ledním hokeji 2015 doprovodí Bob a Bobek

Fanoušky na MS IIHF v ledním hokeji 2015 doprovodí Bob a Bobek

29.4.2015 – autor: PETR SLONEK, RADEK JOKLÍK

Tolik očekávaný hokejový svátek už klepe na dveře, letos za obzvláště velkého očekávání českých fanoušků. Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 se v květnu totiž odehraje od 1. 5. do 17. 5. v Praze a Ostravě. A k oběma arénám je to jen kousek od vlaku. České dráhy se staly oficiálním partnerem tohoto sportovního svátku a pro fanoušky připravily zajímavé nabídky. Tou největší je bezpochyby sleva VLAK+ hokej.

Fanoušky na MS IIHF v ledním hokeji 2015 doprovodí Bob a Bobek

Kdo se nespokojí s fanděním doma u televize, může vyrazit do české i slezské metropole na jednotlivé zápasy vlakem. České dráhy budou kromě fanoušků přepravovat i některé reprezentační týmy.

Protože se oba stadiony, na nichž se turnaj odehraje, nacházejí v blízkosti železničních nádraží – O2 arena poblíž stanice Praha-Libeň, případně Praha--Vysočany, ostravská Sport Aréna nedaleko nádraží Ostrava-Svinov, spojení vlaků a hokeje se přímo nabízí. A národní dopravce vychází všem milovníkům této hry vstříc.

Poloviční jízdné se slevou VLAK+ hokej

Na hokejový svátek, který česká reprezentace odstartuje 1. května večerním zápasem se Švédskem, se podle očekávání sjedou tisíce domácích i zahraničních fanoušků. České dráhy jim pro cestu na zápasy nabídnou poloviční jízdné. Speciální nabídka Vlak+ hokej platí z jakékoli stanice na území Česka do místa konání hokejového zápasu (do vybraných stanic v Ostravě a Praze). Podmínkou je, že si zákazník nechá jízdenku orazítkovat u stánku ČD ve fanzóně u stadionu. Pak má zpáteční cestu zdarma. Jízdenku Vlak+ hokej lze koupit v kterékoli pokladně Českých drah.

„Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 je výjimečná událost a jako národní železniční dopravce jsme rádi, že můžeme být jeho oficiálním partnerem. Budeme přepravovat jak hokejové týmy, které daly našim vlakům přednost před letadly, tak jejich fanoušky. Chystáme se proto posilovat spoje do Ostravy a Prahy a během utkání v Praze budeme podle potřeby mimořádně zastavovat vybrané dálkové vlaky v Libni nebo ve Vysočanech, odkud je to k O2 areně jen kousek,“ řekl předseda představenstva ČD a fanoušek české reprezentace Pavel Krtek.

Vlaky mimořádně zastaví také v Praze-Libni

V Libni například mimořádně zastaví 1., 2. a 5. května vlaky Ex 276 a Ex 477 z Brna a vlak Ex 353 z Plzně, který končí ve stanici Praha hlavní nádraží, si 7., 8. a 10. května cestu do Libně prodlouží. Podobná opatření chystají České dráhy i na další dny, kdy se budou v O2 areně hrát hokejové zápasy. Zde rovněž odehraje své zápasy český hokejový tým.

Informace o možnostech cestování vlakem na zápasy Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 a tarifních nabídkách ČD najdou fanoušci na www.cd.cz/nahokej. Na stánku ČD ve fanzóně v Ostravě i v Praze budou stabilně umístěny obrazovky s informacemi o vlakových spojích. Pro rychlou orientaci o spojích a mimořádných zastaveních lze využít také mobilní aplikaci Můj vlak.

Maskoty šampionátu jsou známé postavičky Bob a Bobek – králíci z klobouku, kteří se se již objevili i na vlacích Českých drah. A to na jednotkách Pendolino a jedné soupravě CityElefant, zajíždějící na letiště Mošnov.          


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika