Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / DVI drží krok s dobou

DVI drží krok s dobou

26.12.2023

Dceřiná společnost Českých drah, Dopravní vzdělávací institut (DVI), si dobře uvědomuje, že jako vzdělávací instituce musí pečlivě sledovat změny a výzvy, které s sebou přináší moderní doba. V současnosti, kdy na trh práce nastupuje nová generace, kterou motivují jiné faktory než jejich rodiče, je nutné změnit pohled nejen na systém práce, ale i na vzdělávání tak, aby bylo pro mladé lidi zajímavé a perspektivní.

DVI drží krok s dobou

DVI k této skutečnosti přistupuje aktivně, a protože ví, že klíčem k úspěchu je především spolupráce v rámci týmu, na počátku tohoto roku institut připravil strategický workshop pro střední a top management, kde byly stěžejní otázky inovací v dalším směřování společnosti diskutovány ve fóru a rozpracovány do priorit.

Otevřenost a komunikace
Podpora, otevřená komunikace, prostředí důvěry a vzájemného respektu vedou k tomu, že zaměstnanci vnímají důležitost týmové práce a také cítí, že jejich působení má skutečný vliv na úspěšné směřování společnosti. Podle předsedkyně představenstva DVI Radky Drápelové je posilování firemní kultury zásadním aspektem, na kterém společnost staví a chce ho i nadále posilovat. Jejím cílem je, aby každý zaměstnanec věděl, že má možnost kdykoliv sdělit své připomínky, náměty a stížnosti managementu společnosti a může si být jist, že se tomu management bude věnovat.

Personální zdroje
Otázka personálních zdrojů je samozřejmě aktuální i pro DVI. Také DVI musí čelit situaci „přetahování“ kvalifikovaných lidí na trhu práce, mnohdy i v rámci Skupiny ČD, což může mít vliv na schopnost konkurovat finančním ohodnocením zaměstnanců. Proto se společnost rozhodla ještě více se zaměřit na podporu stávajícího týmu a posílit řady i o nové mladé talenty, které mohou do společnosti přinést svěží pohled. DVI umožňuje i brigádnickou formu spolupráce pro studenty, a to navzdory legislativním překážkám, které jsou nově v oblasti dohod mimo pracovní poměry. Radka Drápelová se domnívá, že tato praxe umožní mladým lidem získat cenné zkušenosti a společnost tím získá v budoucnu kvalifikovaného pracovníka. Od příštího roku chce DVI nově zavést ve firmě komplexní systém rozvoje zaměstnanců, jehož částí budou hodnotící rozhovory. Každý zaměstnanec bude mít možnost obdržet zpětnou vazbu na svou práci a pro vedení společnosti to bude další z cest, jak získat podněty ke zlepšování.

Nové formy výuky
V rámci často nelítostné konkurence je důvěra zákazníků klíčovým prvkem úspěchu a DVI proto neustále pracuje na udržení vysokých standardů, byť to není vždy zcela jednoduché. Společnost sleduje nové trendy a věnuje se i atraktivním formám výuky. Dynamická povaha vzdělávání si vyžaduje pružnost a schopnost adaptovat se na nové metody a technologie. Institut hledá nové cesty, jak zajistit, aby nabídka vzdělávacích programů byla moderní a odpovídala potřebám trhu. Zároveň je DVI otevřen reagovat na poptávku a odezvu na své produkty. 
 


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika