Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Dopravnami projedou vlaky stovkou

Dopravnami projedou vlaky stovkou

17.8.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Železnice z Nymburka do Mladé Boleslavi, jedna z nejvíce zatížených jednokolejných tratí na našem území, se může od května pochlubit zvýšenou kapacitou.

Zájem lidí o Jízdenku na léto stoupl již o čtvrtinu

Doprava je v tomto místě nyní plynulejší, komfortnější a bezpečná. Projekt zahrnoval stavební úpravy splňující zvýšení rychlosti v dopravnách na 100 km/h a vybudování nového traťového a staničních zabezpečovacích zařízení mezi Luštěnicemi a boleslavským hlavním nádražím. Nová je i výhybna Bezděčín, což umožnilo vložení dalších tras nákladních vlaků a přispělo k plynulejšímu průjezdu souprav. V celém úseku bylo modernizováno zabezpečovací a sdělovací zařízení včetně informačního systému pro cestující. Projekt vyšel na bezmála miliardu korun, z toho zhruba tři čtvrtě miliardy dodala EU.               


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 2.6

Další články této rubriky

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronaviremČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 - Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény.… »

Panter poprvé vyjel na Lipenku Panter poprvé vyjel na Lipenku

20.11.2020 - Na Lipence, trati spojující Rybník s Lipnem nad Vltavou, se poprvé objevil RegioPanter Českých drah. Elektrická jednotka 650.001 se koncem října stala součástí zkoušek přechodnosti a jízdy v obloucích menších než 150 metrů. »

Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87

6.11.2020 - Vídeňský Prátr má další atrakci. Tentokrát s českou stopou. Vyrostlo tu obří Království železnic, obdoba toho českého, které je možné navštívit na pražském Andělu. Za projektem stojí stejní lidé. Na návštěvníky zatím… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika