Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Dopravce vybírá starší vagony pro dálkové linky

Dopravce vybírá starší vagony pro dálkové linky

10.2.2023

Nejméně dvacet používaných osobních vozů by mělo posílit do konce kalendářního roku dálkové spoje. České dráhy vypsaly výběrové řízení na multifunkční vozy konstruované pro rychlost 200 km/h.

Dopravce vybírá starší vagony pro dálkové linky

Kapacita vozů má být nejméně 66 míst k sezení a alespoň pět z těchto vozů musí vyhovovat parametrům stanoveným pro přepravu osob s omezenou schopností pohybu a orientace. S výjimkou vagonů určených právě pro přepravu těchto cestujících se musí jednat o jednu typovou řadu vozidel. Vozy by měly být klimatizované, vybavené audiovizuálním informačním systémem a vakuovými toaletami. Termín dodání vozů je nejpozději 30. listopadu letošního roku a prakticky hned po převzetí by měly být schopné okamžitého nasazení do provozu. Cena zakázky by neměla přesáhnout 200 milionů korun. Počítá se s tím, že půjde o vozy, které nebyly vyrobeny před rokem 1980 a zároveň prošly modernizací po roce 1995.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 2

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika