Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Dopravce hostil setkání dispečerů

Dopravce hostil setkání dispečerů

13.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Zástupci dispečinků partnerských dopravců Českých drah se počátkem listopadu setkali v Praze. Jde o pravidelnou schůzku, kde jednou za rok vedoucí dispečinků národních dopravců osobně rokují o společných problémech.

Dopravce hostil setkání dispečerů

Tradičně jsou zastoupeni kolegové ze společnosti Deutsche Bahn, PKP- Intercity, ÖBB, či dopravce MÁV-START. Během dvoudenního setkání se dispečeři zabývali i důvody zpoždění mezinárodních spojů. Informovali se o novinkách v jízdním řádu 2017 a stanovili si pravidla spolupráce vzhledem k novinkám. Jde například o čekací doby mezinárodních vlaků, různá opatření při zpoždění, přepravy správkových vozů a změny ve výměně informací na jednotlivých linkách mezinárodních vlaků. Dalším tématem byla spolupráce na poli výměny informací pro cestující o mimořádnostech v mezinárodní přepravě.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 1.8

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika