Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Do Střezimíře se vydaly Bardotky

Do Střezimíře se vydaly Bardotky

12.4.2022 – autor: PETR SLONEK

Dvojice motorových lokomotiv 749.250 a 749.008, přezdívané Bardotky či Barčy, nakonec stanula v čele zvláštního vlaku, který se poslední březnovou sobotu vydal z Prahy do Střezimíře a Tábora. Původně plánovaná Rosnička 464.202 nemohla kvůli přetrvávajícímu suchu a v souvislosti s ním vyhlášenému zákazu jízd parních strojů vyjet.

Do Střezimíře se vydaly Bardotky

Ani to však neodradilo řadu zájemců, kteří na akci zavítali. Jízda byla součástí slavnostního rozloučení s vlakovým provozem ve Střezimíři na IV. koridoru a zároveň šlo i o zahájení letošní sezony nostalgických vlaků v Praze a Středočeském kraji. Ve Střezimíři se fanoušci mohli svézt na pákové drezíně spolku Železnice Česká Sibiř a připraven byl bohatý doprovodný program. Tamní nádraží se po více než 150 letech rozloučilo s pravidelným provozem. V rámci modernizace koridoru z Prahy do Českých Budějovic bude totiž úsek mezi Voticemi a Sudoměřicemi u Tábora veden po zcela nové trati mimo střezimířské nádraží. Tomu však bude předcházet tříměsíční výluka trvající od 2. dubna do 30. června nezbytná pro napojení nové části. Závěrečný březnový víkend byl posledním, kdy skrz Střezimíř projížděly vlaky. Nádraží neosiří zcela, vznikne železniční muzeum s provozem turistických drezín.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika