Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Do Kladna pojedou nové motorové jednotky

Do Kladna pojedou nové motorové jednotky

26.9.2017 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy vyhlásily soutěž na nákup desítky bezbariérových, dvouvozových, motorových jednotek pro trať Praha – Kladno. Nové soupravy nabídnou například moderní interiér, bezplatné připojení k internetu, klimatizaci anebo elektrické zásuvky. Vysoké nároky jsou kladeny i na další technické parametry.

Do Kladna pojedou nové motorové jednotky
Dynamiku jízdy a rychlost má zajistit měrný výkon nejméně 8 kW/t a maximální rychlost 120 km/h. V provozu bude možné spojit až tři jednotky do jednoho vlaku s kapacitou nejméně 360 míst k sezení. Deset jednotek je určeno především pro trať z Prahy do Kladna, objeví se však i na trasách z Kladna do Rakovníka či Kralup nad Vltavou, kde nahradí vesměs nyní provozované RegioNovy. V budoucnosti, po přestavbě zmiňované trati a její elektrifikaci, se jednotky uplatní na dalších linkách ve Středočeském kraji.

Průměrné hodnocení (10 hlasů): 3.2

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika