Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Do Jeseníku po opravě trati opět vyjely vlaky

Do Jeseníku po opravě trati opět vyjely vlaky

10.1.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Bezmála tři čtvrtě roku trvající výluka do Jeseníku skončila v sobotu 10. prosince, kdy železniční dopravce začal den před platností nového jízdního řádu provozovat všechny kategorie vlaků na trase z Hanušovic do Jeseníku.

Do Jeseníku po opravě trati opět vyjely vlaky

Tomu předcházel páteční návoz souprav a jednotek směrem na Jeseník tak, aby v sobotu ráno mohla začít fungovat doprava v běžném režimu. Od listopadu se sice již v úseku Hanušovice – Jeseník objevily regionální motorové vlaky, ale vzhledem k nedokončení rekonstrukce řady železničních přejezdů musela být většina spěšných vlaků směřujících ze Zábřehu na Moravě, resp. Olomouce stále nahrazena autobusovou dopravou. Nepříjemné přestupování a snížený komfort pro cestující je již minulostí a cestující tak mají k dispozici nejen trať s lepšími jízdními parametry, ale také řadu rekonstruovaných zastávek a stanic. Skončila jedna z nejnáročnějších výluk v Olomouckém kraji, a díky takřka nezměněnému jízdnímu řádu se vracejí všechny vlaky. To v zimní sezoně přivítají kromě stálých cestujících i sportovci, kteří se po železnici mohou vydat do řady rekreačních středisek podél této horské dráhy.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3.44

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika