Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Do ČR prvně dorazila jednotka CityJet

Do ČR prvně dorazila jednotka CityJet

1.12.2016 – autor: PETR SLONEK

Vůbec poprvé zavítala 10. listopadu do České republiky rakouská elektrická jednotka CityJet. Dorazila na zkušební jízdu, při které měla získat všechna nezbytná povolení k jízdám na pravidelných spojích do Českých Velenic a Českých Budějovic.

Do ČR prvně dorazila jednotka CityJet

Rakouské dráhy ÖBB jich v prvním kole nakoupily více než 60 a na vídeňských S linkách se prvně objeví 11. prosince. CityJety představují už čtvrtou generaci elektrických jednotek využívaných v systému S-Bahn. Jedná o soupravy z rodiny Desiro ML společnosti Siemens označené rakouskými železnicemi obchodní značkou ÖBB Cityjet. První jednotka byla slavnostně představena v listopadu 2014. Délka třívozové soupravy je 75 metrů. V nízkopodlažní části se podlaha nachází 600 mm nad TK. Umístěny zde jsou 1 300 mm široké nástupní dveře. Soupravy pro S-Bahn a regionální dopravu se liší počtem dveří a kapacitou. Zatímco „městské“ vlaky mají šestero dveří na každé straně a nabízí 244 míst k sezení, regionální verze disponuje jen čtveřicí dveří na každé straně, ale 259 místy k sezení. Jednotky mají pouze 2. třídu, jak je v Rakousku u regionálních vlaků obvyklé.


Průměrné hodnocení (13 hlasů): 4.08

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika