Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Do Čerčan na den PID zavítal i muzejní pantograf

Do Čerčan na den PID zavítal i muzejní pantograf

21.11.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Čerčanské nádraží má za sebou letošní Regionální den Pražské integrované dopravy. Ten se uskutečnil v sobotu 15. října a České dráhy proto na spoje mezi Prahou a Benešovem nasadily retro elektrické jednotky řad 451 a 452.

Do Čerčan na den PID zavítal i muzejní pantograf

Na lince S9 se mimo to mohli milovníci železnice svézt moderní třívozovou elektrickou jednotkou InterPanter. Dopravci KŽC a Spolek Posázavský Pacifik pak na tratě v okolí Čerčan nasadili historické soupravy s lokomotivami řad 749 a 720 a vozy řad B, BDs, A, Bmx či Bix. O své nepřišli ani vyznavači autobusů, pro ně totiž pořadatel přichystal volné jízdy městem a okolím autokarem Škoda ŠD 11. Součástí dne byly i oslavy 145 let od zahájení provozu na trati z Prahy přes Benešov do Vídně. Nechybělo ani promítání filmů s vlakovou tématikou, prohlídka vodárenské věže či prohlídka zámečku Vysoká Lhota s muzeem kočárů a povozů.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika