Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Dispečeři Českých drah v Praze v novém

Dispečeři Českých drah v Praze v novém

28.12.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Regionální dispečink osobní dopravy Praha a současně celostátní síťový dispečink Českých drah změnily své působiště. Přestože jde o přesun pracovišť v rámci jedné budovy v Křižíkově ulici, v sousedství autobusového nádraží Praha Florenc, jde o změnu podstatnou.

Dispečeři Českých drah v Praze v novém

Obě pracoviště, jak regionálních, tak i síťových dispečerů se nyní nachází v těsné blízkosti vedle sebe, a ne již tři patra od sebe. Dispečinky mají společné zázemí a prostory, kde nově dispečeři pracují, prošly významnou rekonstrukcí. Při ní došlo na bourání stěn, úpravu elektroinstalace, nově byly položeny počítačové a telefonní sítě. Nová je také podlaha. Všechno proto, aby místnosti co nejlépe odpovídaly práci dispečerů osobní dopravy. Veškeré práce se musely rozdělit na dvě etapy a trvaly dva a půl měsíce. Po úpravě prostor a přípravě vybavení, na kterém se podíleli i sami dispečeři, následovalo stěhování. To bylo pro všechny poměrně náročné, protože se uskutečnilo za provozu, tedy i během nastalých mimořádností, za což celému týmu dispečerů patří velký dík.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 3.8

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika