Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Czech Top 100: České dráhy v elitním klubu nejvýznamnějších firem ČR

Czech Top 100: České dráhy v elitním klubu nejvýznamnějších firem ČR

13.7.2016 – autor: REDAKCE

Ve Španělském sále Pražského hradu se v polovině června konalo vyhlášení 22. ročníku prestižní ankety Czech Top 100 za rok 2015, která každoročně oceňuje stovku nejvýznamnějších firem ČR. Za přítomnosti prezidenta České republiky dostalo krásné ocenění na 20 významných firem. Mezi nimi nechyběl ani národní železniční dopravce – České dráhy, za které převzal cenu předseda představenstva Pavel Krtek. V žebříčku firem s největšími tržbami získaly České dráhy desáté místo (37, 8 mld. Kč).

Czech Top 100: České dráhy v elitním klubu nejvýznamnějších firem ČR

České dráhy vykázaly za rok 2015 konsolidované tržby z hlavní činnosti více než 33 mld. Kč, z čehož v osobní dopravě meziročně vzrostly o 352 mil. Kč (1,7 %) a v nákladní dopravě došlo k meziročnímu poklesu tržeb z hlavní činnosti o 497 mil. Kč (3,6 %). Skupině ČD se dařilo udržet výši investic nad úrovni odpisů a amortizace – kapitálové výdaje (CAPEX) ve výši 6,5 mld. Kč. Celkové investice Skupiny ČD se meziročně navýšily z 5,9 mld. Kč v roce 2014 na 6,5 mld. Kč v roce 2015. Investice byly zaměřené převážně na nákup nových, obnovu a modernizaci stávajících železničních kolejových vozidel; významná část investic ve výši 5,4 mld. Kč byla investována v osobní dopravě v rámci řady investičních projektů; investice v nákladní dopravě dosáhly 1,1 mld. Kč; došlo například k technickému zhodnocení a revizním opravám u 356 nákladních vozů. 


 


Průměrné hodnocení (16 hlasů): 4

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika