Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Cyklopůjčovny ČD Bike otevřely své brány

Cyklopůjčovny ČD Bike otevřely své brány

10.5.2023 – autor: PETR SLONEK

ČD na začátku dubna opět zahájily provoz cyklopůjčoven ČD Bike. Letos jich je o dvě méně než loni. Kvůli rekonstrukci se uzavřela půjčovna ve Světlé nad Sázavou a kola nejsou k dispozici ani v Tachově. Dopravce naopak zvýšil počet celoročně otevřených poboček. Místo loňských dvanácti jich letos je osmnáct. Ostatní filiálky fungují do konce října.

Cyklopůjčovny ČD Bike otevřely své brány

Nemění se ceny za vypůjčení, které tak zůstávají stejné jako minulý rok. „Celodenní výpůjčka kola nebo koloběžky stojí 230 korun, za elektrokolo zaplatí zájemci 390 Kč. Zákazníci s In Kartou nebo s naší jízdenkou mají i nadále výhodnější cenu,“ řekla manažerka projektu ČD Bike Jana Rotreklová. Lidé mohou využívat celkem 68 půjčoven na nádražích v turisticky atraktivních lokalitách. „Služba je vhodná pro všechny, kteří chtějí na svém výletě spojit výhody ekologicky šetrné železniční dopravy s možností výpůjčky kola na nádraží a projížďkou po cyklostezkách malebnou přírodou a kolem řady pamětihodností,“ doplnila.

Novinky v nabídce
V síti půjčoven ČD Bike letos dochází k drobným změnám. Kvůli rekonstrukci bude uzavřená pobočka ve Světlé nad Sázavou, naopak vylepšení čeká zájemce o zapůjčení kola v lázeňském městě Jeseník. „Provozní režim na této pobočce se od poloviny května změní a kola již nebude nutné objednávat dopředu. I tak tu ale cykloturistům rezervaci kola doporučujeme, protože zejména o víkendech a v letní sezoně může být o výpůjčky značný zájem. Totéž ale platí i pro ostatní pobočky, včetně loni nově otevřené pobočky v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka,“ vysvětlila Rotreklová.
Důležitou změnou je rozšíření celoročně otevřených filiálek. „Dosud jsme měli dvanáct takových půjčoven, letos jich přibude dalších šest. Konkrétně v Nymburce, Děčíně, Třeboni a Přerově, a také v Karlových Varech na dolním i ‚hlavním‘ nádraží, kde je možné kola vypůjčit i po skončení sezony,“ upřesnila. Devět poboček funguje v režimu s objednáním předem.
V půjčovnách si zájemci mohou zapůjčit kvalitní horská, treková a krosová kola. Ve 23 filiálkách jsou k dispozici elektrokola, 19 stanic je vybaveno i koloběžkami. Všechna prochází odborným servisem. Sortiment cyklopůjčoven doplňují i cyklistické helmy, v některých půjčovnách dětská kola a cyklosedačky. „Nabídku příslušenství v jednotlivých pobočkách rozšiřujeme o cyklistické brašny a držáky na mobilní telefony. Turisté s vlastním kolem si budou v našich půjčovnách moci zapůjčit samostatně přilbu,“ dodala.
Při zapůjčení kola je nezbytné předložit osobní doklad, podepsat nájemní smlouvu, zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Vypůjčené stroje je v řadě regionů možné vrátit i v jiných cyklopůjčovnách ČD, než si je zákazníci vypůjčí. Výhodou je možnost kola zdarma přepravit po vyjmenovaných tratích nebo je bezplatně uschovat ve vybraných úschovnách ČD. 

Jednotný ceník
I letos ve všech půjčovnách ČD Bike platí jednotný ceník. Například zákazníci s platnou jízdenkou ČD nebo In Kartou zaplatí za jízdní kolo jednodenní půjčovné 190 Kč, půldenní je vyjde na 160 Kč a za jednodenní zapůjčení elektrokola zaplatí částku 340 Kč. Cestující, kteří sbírají body ve věrnostním programu ČD Body, si můžou za 100 bodů vyzvednout voucher na bezplatné zapůjčení kola na jeden den.
V rámci ČD Bike si loni zapůjčilo kolo, elektrokolo či koloběžku celkem 7 129 zákazníků. Tradičně nejrušněji bylo ve filiálkách v Jihočeském (1 393 výpůjček), Karlovarském (1 220) a Jihomoravském (1 018) kraji. Nejvytíženější byly loni půjčovny ve stanicích Břeclav (1 018 výpůjček), Karlovy Vary dol. n. (575 výpůjček) a Třeboň (406 výpůjček). 
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika