Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Cyklohráček vyjel letos naposledy

Cyklohráček vyjel letos naposledy

18.11.2016 – autor: PETR SLONEK

Výletní vlak Cyklohráček čekala o posledních dvou říjnových víkendech na jeho tradiční trase z Prahy kolem Okoře do Slaného kvůli opravě železniční trati změna. Kvůli výluce v části jeho obvyklé trati ho nahradily historické autobusy.

Cyklohráček vyjel letos naposledy

Jednalo se o kloubový Ikarus 280 příměstského provedení, Karosu ŠD 11 a Škodu 706 RTO. Vždy jely minimálně dva za sebou. Cyklohráček samotný pak dovezl výletníky naopak k legendární hoře Říp nebo k zámku v Nelahozevsi, tedy do míst, kam běžně nejezdí. V sobotu 29. října navíc jel odpolední Cyklohráček až do Zlonic na slavnostní ukončení letošní sezony tamního železničního muzea. Cyklohráček  je rodinný výletní vlak se speciálně upravenými vozy pro cyklisty a pro děti. Zčásti je přestavěný na velkou pojízdnou hernu na kolejích s balónkovištěm, stavebnicemi i skluzavkou pro nejmenší. Jeho letošní sezona skončila v neděli 30. října. Znovu se na kolejích objeví opět příští rok na jaře.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika