Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Cyklohráček opět vyráží, láká na zajímavosti a slevy

Cyklohráček opět vyráží, láká na zajímavosti a slevy

9.4.2015 – autor: PETR POŠTA, PETR SLONEK

Po zimní pauze v sobotu 28. března znovu vyjel z Prahy do Slaného oblíbený Cyklohráček – výletní motorový vlak upravený pro děti jako velké pojízdné hřiště, doplněný vozem pro cyklisty. Jezdí opět kolem hradu Okoř o všech sobotách, nedělích a státních svátcích až do 1. listopadu.

Cyklohráček opět vyráží, láká na zajímavosti a slevy

O děti se i letos postarají hrajvedoucí. Ve Slaném je pro rodiny připravena nová hra „Cesta za zlatým pokladem“ a cestující z Cyklohráčku budou mít nárok na řadu slev. Loni, kdy vyjel Cyklohráček poprvé, se s ním svezlo 10 809 cestujících, kteří přepravili 1 169 jízdních kol. To byl na této trati rekord.

Neplatí se žádné speciální jízdné

Z Prahy Masarykova nádraží vyráží vždy v 9.18 a v 13.18, nastoupit je v metropoli možné také v Bubnech, Dejvicích, Veleslavíně a Ruzyni. Zpět ze Slaného jede do Prahy v 11.13 a 17.13. Odpoledne mají rodiče s dětmi ve Slaném mezi příjezdem a odjezdem dvě a půl hodiny, tedy čas, který mohou využít k procházce či k nové hře, jež dovede děti za pokladem.

Cyklohráček dorazí do Slaného téměř o 10 minut dříve než loni a cestující v něm neplatí žádné speciální jízdné. Spoj jezdí za standardní tarif ČD a Pražské integrované dopravy. Nově je možné použít v Cyklohráčku také jízdenky PID pro jednotlivou jízdu.

Rodiče s dětmi se mohou vydat po příjezdu do Slaného na dobrodružnou cestu městem. Ve vlaku dostanou od hrajvedoucích herní plán, a jak vystoupí, vyrazí na cestu za pokladem. Pokud seberou všechny indicie správně, dovedou je ke zlatému pokladu ukrytému ve městě. Něco si z něj budou moci odnést a získají také turistickou vizitku Cyklohráčku.

Cestující získají výhodnější vstup do aquaparku ve Slaném

Město Slaný připravilo pro návštěvníky z Cyklohráčku speciální slevy, které může využít celá rodina. Cestující získají například za 85 Kč celodenní vstup do místního aquaparku, slevu do místní cukrárny, 50% slevu do vlastivědného muzea a další. Děti dostanou na palubě vlaku volnou vstupenku do Království železnic na Smíchově, cyklisté reflexní pásky, aby je bylo na silnici dobře vidět.

O sobotách 6. června, 25. července, 22. srpna a 26. září, ihned po příjezdu ranního Cyklohráčku z Prahy do Slaného, bude připravena pro dospělé komentovaná procházka po slavné Wilsonově třídě ve Slaném. Průvodce počká vždy přímo na nádraží.

Cyklohráček má tři vozy – jeden pro nejmenší děti s dětským koutkem, další pro cyklisty a poslední pro větší děti s deskovými hrami, stavebnicemi nebo tabulí na kreslení. Vůz plný hraček je určen menším dětem – najdou tu koutek se stavebnicemi, vláčkovými skládačkami, leporely nebo vláčkodráhou. Je zde také možné nejlépe pozorovat práci strojvedoucího a dívat se na trať.

Vůz plný kol je určen cyklistům a zařazen byl uprostřed soupravy. Vejde se do něj přes 20 bicyklů. Cyklisté si v něm mohou dofouknout kola kompresorem, půjčit si sadu na lepení duší, nářadí na opravu nebo mazání. Vůz plný her je vagon s upravenými stolky a herními plány na Člověče, nezlob se, Dámu či Piškvorky. 

Souprava Cyklohráčku je původním prototypem Regionov, který vyrobila šumperská Pars nova v roce 2001. Jde o zcela atypický vlak jediný svého druhu, který už několik let do pravidelného provozu příliš nezasahoval. Právě proto byl vybrán jako nejvhodnější typ.                   


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4.2

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika