Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Cyklisté častěji využívají služby Českých drah

Cyklisté častěji využívají služby Českých drah

15.12.2016 – autor: PETR SLONEK

Zájem o cestování vlaky s jízdním kolem roste. Národní dopravce za prvních 9 měsíců letošního roku přepravil téměř tři čtvrtě milionu cyklistů, což je o 8 % více než v roce 2015.

Cyklisté častěji využívají služby Českých drah

České dráhy přepravují jízdní kola celoročně. Jejich přepravu umožňují téměř ve všech vlacích a v přibližně 6 000 spojích je rozšířená kapacita pro zjednodušenou přepravu formou spoluzavazadla. Tradičně největší zájem je během prázdninových měsíců v červenci a srpnu, kdy měsíčně ČD přepravily přes 150 000 cyklistů. Další silný měsíc představuje červen a také září. Desítky až stovky cyklistů podle vývoje počasí dopravce přepraví i v zimních měsících. Cyklisté a cykloturisté nejvíce využívají vlaky v Praze a ve Středočeském kraji, dále v Jihomoravském a Jihočeském kraji, kde je největší zájem o cestování v letních měsících.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.67

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika