Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / CityElefanty dostanou nové potahy

CityElefanty dostanou nové potahy

26.3.2018 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy postupně začaly s přečalouněním sedaček v elektrických jednotkách řady 471, kdy ty nejstarší v okolí Prahy jezdí už téměř dvacet let. Prvních pět jednotek bylo dodáno Českým drahám už na přelomu let 2000/2001.

CityElefanty dostanou nové potahy

Do současné doby si omlazovací kúrou prošlo prvních devět z třiaosmdesáti jednotek CityElefant, o zbytek se společnost DPOV postará v následujících 10 letech. Většina sedaček v první třídě nově „oblékne“ tmavě šedý potah s červenými prvky, ve druhé třídě budou opět modré sedačky. Celkově národní dopravce přečalouní 25 730 sedadel. Novou látku tvoří z 85 procent vlna. Změna vychází z aktuálního design manuálu, řešícího i kompletní vzhled interiérů osobních vozů Českých drah.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika