Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / CityElefant vyjel v novém nátěru

CityElefant vyjel v novém nátěru

9.5.2022 – autor: PETR SLONEK

Do provozu na konci dubna zamířil první vlak v novém barevném schématu Pražské integrované dopravy (PID). Jedná se konkrétně o elektrickou jednotku 471.060 CityElefant Českých drah. Ta získala nový lak během opravy ve stupni R3 v dílnách dceřiné společnosti dopravce DPOV v Nymburce.

CityElefant vyjel v novém nátěru

Hlavní opravy a modernizace jednotka podstoupila u stejné firmy v Přerově. Jednotky CityElefant, jejichž první kusy jsou v provozu zhruba 25 let, procházejí postupnou modernizací, což by mělo přilákat do vlaků další cestující. Instalovány jsou modemy pro příjem wi-fi a zásuvky. Vnitřní ovládací tlačítka dveří jsou přemístěna z rámu dveří přímo na křídla a doplněna o funkci předvolby. To umožňuje cestujícím navolit otevření dveří ještě před zastavením vlaku a zrychluje výstup a nástup. Dosazovány jsou i nové informační displeje s LED technologií. Vyměňují se podlahové krytiny a přečalouňují sedadla. V příštích letech dostanou vozidla rovněž nejmodernější zabezpečovací systém ETCS. V provozu je aktuálně 82 CityElefantů, z toho 70 jich obsluhuje linky PID a 12 jednotek jezdí na spojích v Moravskoslezském kraji.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Přímý spoj Českých drah nově zamíří až do FlensburguPřímý spoj Českých drah nově zamíří až do Flensburgu

25.5.2022 - České dráhy od 12. června rozšíří přímé vlakové spojení Praha – Hamburg až do severoněmeckého Flensburgu na německo-dánské hranici. Provoz vlaku dopravce zajišťuje ve spolupráci s Deutsche Bahn. Vlak bude jezdit denně. »

České dráhy koupily dopravce VYDOS BUSČeské dráhy koupily dopravce VYDOS BUS

24.5.2022 - Především k zajištění náhradní autobusové dopravy během plánovaných výluk nebo mimořádných událostí hodlají České dráhy využít vozidel vyškovské společnosti VYDOS BUS. Národní dopravce se nedávno stal stoprocentním… »

Chceme zásadně investovat do našeho vozového parkuMichal Krapinec: Chceme zásadně investovat do našeho vozového parku

18.5.2022 - České dráhy se v loňském roce kvůli pokračující pandemii COVID-19 dále potýkaly s velkým poklesem počtu cestujících. Společnost zůstala ve ztrátě, kterou se ale podařilo významně snížit, a výsledek byl o 2,5 miliardy lepší… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika