Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Chystají se opravy nádraží na trati 310

Chystají se opravy nádraží na trati 310

12.6.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Několik nádražních budov na důležité železniční spojnici mezi Olomoucí a Krnovem, po které jezdí regionální a dálkové vlaky ČD, projde v nejbližších dvou letech kompletní obnovou. Úplně novou výpravní budovu, včetně navazující dopravní infrastruktury, plánuje manažer dopravní infrastruktury v Dětřichově nad Bystřicí.

Chystají se opravy nádraží na trati 310

Původní výpravní budova se zbourá a postavena bude úplně nová, kde najdou moderní zázemí jak drážní zaměstnanci, tak pochopitelně i cestující. Ve Valšově, jenž je současně železniční křižovatkou, se plánuje odbourání druhého patra výpravní budovy a ve zbývající modernizované části bude kromě zázemí pro cestující umístěna technologie zabezpečovacího zařízení. Schválením záměru projektu prošla i nádražní budova v Moravském Berouně, kde Správa železnic plánuje prostorovou redukci celého objektu a jeho následnou kompletní rekonstrukci. Nově se pro zákazníky Českých drah plánuje možnost parkování a odstavení jízdních kol u budovy.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika