Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Cestující mohou využívat další ČD Lounge

Cestující mohou využívat další ČD Lounge

4.7.2017 – autor: JOSEF HOLEK, MARTIN HARÁK

Hned o dva salonky se nedávno rozrostla sít speciálních čekáren pro cestující ČD Lounge. Počátkem června se jedna otevřela v hale pražského hlavního nádraží, další přibyla o týden později na ostravském hlavním nádraží.

Cestující mohou využívat další ČD Lounge

Nově vzniklý salonek ČD Lounge na pražském hlavním nádraží České dráhy zasvětily siru Nicholasi Wintonovi. Původní, který dvanáct let fungoval ve Fantově budově u prvního nástupiště, je uzavřen a nový byl otevřen 6. června v přízemí vedle odbavovacího ČD Centra. Cestující tak mají možnost se dozvědět informace o osobnosti a užít si před cestou vlakem vysokého komfortu. Vylepšeny jsou v těchto luxusních čekárnách i dětské koutky, samozřejmostí jsou wi-fi připojení a stojan s nabíječkami mobilních telefonů.

České dráhy chtějí svým cestujícím, kteří například cestují první třídou, nabídnout něco navíc. Kromě toho s rozšiřujícím se množstvím zákazníků změnily i design šestice speciálních čekáren po celé republice. „Vždy jsme vybrali osobnosti spjaté s železnicí anebo regionem,“ vysvětlil člen představenstva ČD zodpovědný za osobní dopravu Michal Štěpán. „V Praze byla volba jasná. Sir Winton zachránil bezmála sedm stovek převážně židovských dětí z okupovaného Československa před transportem do koncentračních táborů tím, že jim z Prahy zajistil odjezd vlakem do Velké Británie,“ doplnil. 

V Ostravě věnován Zátopkovým

Pouhý týden po zpřístupnění pražského salonku zástupci ČD otevřeli zmodernizovanou čekárnu také na ostravském hlavním nádraží. Zasvěcena je slavnému sportovnímu manželskému páru Daně a Emilovi Zátopkovým. Slavnostního aktu se zúčastnila celá řada hostů. Michal Štěpán objasnil, proč právě v moravskoslezské metropoli padla volba na náš nejslavnější sportovní pár všech dob – manžele Zátopkovi. „Oba se narodili ve stejný den a rok právě zde na severu Moravy – Dana ve Fryštátě, Emil v Kopřivnici. Celý svět udivovali nejen sportovními výkony, jejich dvě zlaté medaile v jeden den na jedné olympiádě jsou už legendární, ale i tím, že spolu prožili krásných 52 let.“

České dráhy tak nabídnou před začátkem letní sezony zákazníkům na hlavních nádražích Prahy a Ostravy nové a kvalitnější služby.

Při otevření prostor předal zástupce Nadačního fondu Dany a Emila Zátopkových Karel Engel Českým drahám skleněný pohár s faksimile podpisů obou sportovců a Emilovými kresbami figurek. Pan Engel je nejen rodinným přítelem Zátopkových, ale i bývalým aktivním sportovcem, který se v řadě případů zúčastnil společných sportovních klání.

Dříve jen pro klienty SC

Dopravce rozjel síť VIP čekáren už před dvanácti lety, tehdy jen pro cestující SC Pendolino, postupem let je však ČD nabídly i dalším cestujícím. Dnes mohou klidného a důstojného prostředí využít například cestující s platnou jízdenkou pro 1. třídu nebo pro 2. třídu společně s místenkou pro vlaky vyšší kvality. Pro cestující klientelu ČD Lounge nabízí dětský koutek, elektrické zásuvky, bezplatný přístup k internetu, tabule s odjezdy a příjezdy, klimatizaci nebo stálý či pravidelný dozor zaměstnanců ČD.

Kromě Prahy národní dopravce nabízí službu ČD Lounge v Pardubicích, Brně, Olomouci a Ostravě-Svinově a hlavním nádraží. Ještě letos se však rozšíří například do Plzně, Českých Budějovic, Chebu nebo Karlových Varů. Síť ČD Lounge se bude rozšiřovat i v roce 2018.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika