Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Česko-polské pracovní jednání na kolejích

Česko-polské pracovní jednání na kolejích

7.2.2018 – autor: MARTIN HARÁK

V nejnovější elektrické jednotce NEWAG Impuls polské společnosti Dolnoslezské železnice (Koleje Dolnośląskie – KD) se ve středu 24. ledna konalo v úseku Lichkov – Ústí nad Orlicí společné pracovní jednání jak partnerských železničních společností Českých drah a KD, tak i zástupců objednatelů regionální dopravy obou zemí.

Česko-polské pracovní jednání na kolejích

Porady „na kolejích“ se zúčastnili mimo řady zástupců obou železnic člen představenstva ČD Michal Štěpán, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, vicemaršálek Dolnoslezského vojvodství Jerzy Michałak a předseda představenstva KD Piotr Rachwalski. Náplní bilaterálních jednání byla možnost obnovení přímého spojení dolnoslezské metropole Wrocławi a Ústí nad Orlicí či nasazení vozidel polské společnosti v přeshraniční dopravě. Vedle prezentace elektrické jednotky byla součástí setkání praktická ukázka funkcí odbavovacího zařízení UNIPOK a POP v osobní pokladně Českých drah v Letohradě. 


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 4.4

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika