Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy zjednodušily své přepravní podmínky

České dráhy zjednodušily své přepravní podmínky

15.8.2022

Od 1. srpna platí novelizované Smluvní přepravní podmínky (SPPO) Českých drah. Úprava přinesla zkrácení a zpřehlednění textu pro lepší orientaci zákazníků. Současně se rozšířila možnost některých specifických typů bezplatné přepravy.

České dráhy zjednodušily své přepravní podmínky

Nové přepravní podmínky i nadále postihují všechny oblasti související s přepravou cestujících od regionální přes dálkovou závazkovou až po dálkovou komerční dopravu a také pokrývají komplexní rozsah doplňkových služeb. Dokument je téměř o třetinu kratší, protože zmizely různé přílohy. Z přehlednějších a jednodušších podmínek tak budou těžit cestující i zaměstnanci. Největšími novinkami je rozšíření bezplatné přepravy služebních psů ve službě i na další sbory, např. městské policie či hasičský záchranný sbor, a bezplatná přeprava kompenzačních pomůcek také u osob, které nejsou držiteli průkazu ZTP/P, tedy rozšíření nad rámec platné legislativy. Jedná se třeba o pomoc cestujícím, kteří jsou dočasně odkázaní při pohybu na invalidní vozík v důsledku nemoci nebo úrazu. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika