Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy získaly Zvláštní cenu Czech TOP 100

České dráhy získaly Zvláštní cenu Czech TOP 100

15.6.2018 – autor: REDAKCE

Rok se s rokem sešel a společnost CZECH TOP 100 opět hodnotila nejvýznamnější firmy České republiky. Děje se tak už od roku 1994.

České dráhy získaly Zvláštní cenu Czech TOP 100

České dráhy jsou významnou součástí české ekonomiky, o čemž svědčí i jejich umístění v rámci různých kategorií žebříčku CZECH TOP 100. Na žebříčku největších zaměstnavatelů se umístily na pátém místě se 14 800 zaměstnanci, předčily je jen ČEZ, Česká pošta, Škoda Auto a vítězný Agrofert. Firmě se daří i z hlediska tržeb - ČD se umístily na 19. místě s tržbami 24,4 miliardy Kč.

Společnost CZECH TOP 100 udělila také Zvláštní cenu, kterou získala společnost BEST, České dráhy byly v této kategorii stříbrné. K jejich umístění uvedl předseda sdružení CZECH TOP 100 Jan Struž, že národní dopravce symbolizuje chod české ekonomiky a dodal: „Kdyby se zastavila železnice, zastavila by se i ekonomika.“

S tímto postřehem nemůže nesouhlasit generální ředitel a předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek. „Naše společnost ušla velký kus cesty a pravidelní i občasní cestující našimi vlaky mi jistě potvrdí, že se kvalita cestování a související služby neustále zlepšují. Příští rok čekají železniční trh vzhledem k jeho liberalizaci velké změny a České dráhy dělají vše pro to, aby na trhu uspěly a dál mohly poskytovat kvalitní služby všem zákazníkům bez rozdílu,“ uvedl.

 

O společnosti CZECH TOP 100

Společnost CZECH TOP 100 sleduje od roku 1994 firmy České republiky a na základě objektivních měřítek a ve spolupráci s odborníky vytváří a vyhlašuje žebříčky 100 nejvýznamnějších firem ČR, 100 obdivovaných firem ČR, Nejlepší výroční zprávy, Nejlepší firemní časopisy a další. Tyto mediálně sledované žebříčky přispívají image zúčastněných společností a jsou současně věrohodnou orientací domácích i zahraničních zájemců či případných investorů o informace z vývoje české ekonomiky a jednotlivých společnosti v celku i v detailech.

Video z galavečera naleznete na stránkách https://vimeo.com/275301151

 

Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4.56

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika