Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy zajistí jízdy legendárního Delfína

České dráhy zajistí jízdy legendárního Delfína

8.6.2022

Před několika týdny bylo podepsáno Memorandum o spolupráci mezi německou společností SVT Görlitz GmbH a Centrem historických vozidel, složkou Českých drah pro péči o historická vozidla a organizování nostalgických jízd. Dokument definuje dlouhodobou spolupráci obou partnerů.

České dráhy zajistí jízdy legendárního Delfína

Dálkové linky mezi bývalou NDR a ČSSR, které jezdily jako Karlex nebo Karola do Karlových Varů nebo jako Vindobona přes Prahu do Vídně, se staly legendami. Tyto spoje budou po opravě německé jednotky SVT v roce 2023 nabízeny pro turistickou a charterovou dopravu. Spolupráce je založená především na výměně informací o renovaci historických vozidel Vindobona. ČD budou zajišťovat služby dopravce pro jízdy jednotky SVT na území Česka. Obě strany budou také vzájemně spolupracovat při uskutečňování turistických nabídek. Dlouhodobějším záměrem pak je zprovoznění historické Vindobony Českých drah. Motorová jednotka SVT 18.16 DR je populární i v tuzemsku. Vlak byl v Československu symbolem elegantních a výjimečných dálkových expresů. Pro svůj design si jednotky SVT 18.16 vysloužily přezdívku Delfín.     


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika