Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy udávají směr genderové politiky nejen na železnici

České dráhy udávají směr genderové politiky nejen na železnici

8.3.2018 – autor: RADEK JOKLÍK

Podíl žen na celkovém počtu zaměstnanců Českých drah je v současné době 30 procent. Na vedoucích pozicích dokonce 40 procent.

České dráhy udávají směr genderové politiky nejen na železnici

České dráhy jako aktivní člen evropského železničního společenství si plně uvědomují přínos žen pro další rozvoj dopravního odvětví. Naše firma se díky iniciativě Řídicího výboru CER (členem je Pavel Krtek) připojila k podpisu deklarace Evropské komise „Ženy v dopravě – platforma EU pro změnu“. Cílem deklarace není jen jednorázové prohlášení, ale také základ pro systémová opatření vedoucí ke zvýšení zapojení žen v rámci dopravy.
_______________________________________________________________________________________________________

 

Stane se práce v železniční dopravě v budoucnu doménou žen? Zatím je to „hudba budoucnosti“, ale tato oblast je již několik let v hledáčku institucí Evropské unie. Například v dopravě je v rámci společenství podíl žen pouze 22 %. České dráhy se většímu zapojení žen dlouhodobě aktivně věnují a jejich práce přináší konkrétní výsledky.

V současné době pro společnost pracuje na 4600 žen, a to především na pozici osobní pokladní, vlakvedoucí a průvodčí. Ženy si však postupně podmaňují i dříve výhradně mužské profese. Například strojvedoucích má národní dopravce již 19 a další dvě se na toto náročné povolání připravují. Ve vedoucích pozicích od managementu po železniční stanice a depa jsou ženy zastoupeny ze 40 %.

Podle předsedy představenstva a generálního ředitele ČD Pavla Krtka k tomu přispívá i účast v projektu Britské obchodní komory v České republice „Equilibrium“. Jedna z účastnic se stala předsedkyní představenstva dceřiné společnosti DVI a další řídí odbory na generálním ředitelství ČD. „Vážím si toho, že právě naše společnost patří v dopravním sektoru mezi ty s největším podílem žen. A to nejen u nás. Jsme dobrým příkladem firmám v rámci celé Evropské unie. Chci proto nadále usilovat o zlepšení podmínek pro práci žen v Českých drahách a k dnešnímu svátku bych jim rád popřál hodně radosti, štěstí a uspokojení v osobním i v pracovním životě,“ dodává Pavel Krtek.


Průměrné hodnocení (16 hlasů): 3.56

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika