Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy spustí ve vlacích nový informační a zábavní portál

České dráhy spustí ve vlacích nový informační a zábavní portál

31.3.2016 – autor: REDAKCE

Jednodušší ovládání prostřednictvím dotykové obrazovky mobilního zařízení a dlaždicové uspořádání hlavní stránky vlakového portálu, jazykové mutace a další novinky přináší nový vlakový portál ve vlacích SC Pendolino. Instalován byl během března. V následujících měsících by se měl stejný informační a zábavní portál objevit také ve vlacích ČD railjet a v elektrických rychlíkových jednotkách InterPanter.

České dráhy spustí ve vlacích nový informační a zábavní portál

Další novinkou portálu je responsivní webdesign, který se automaticky přizpůsobuje displeji používaného mobilního zařízení, například notebooku nebo mobilnímu telefonu.  Novinkou v obsahu jsou vedle jazykových mutací, angličtiny a němčiny, také mapy s vyznačením zájmových bodů v okolí tratě. Ty upozorňují na různé turistické cíle a zajímavosti, například technické, kulturní nebo přírodní památky. Zcela nová je také nabídka audioknih.

V nabídce vlakového portálu zůstávají osvědčené služby a nabídky, jako jsou informace o jízdě vlaku, sledování jízdy přes web kameru na stanovišti strojvedoucího, filmy, hudba nebo různé hry.

Vlakový portál mají v současnosti k dispozici cestující ve spojích SC Pendolino na lince od Františkových Lázní a Chebu přes Plzeň, Prahu, Pardubice po Olomouc, Ostravu a dále na Slovensko do Košic. Připravuje se jeho spuštění také v railjetech (modré jednotky ČD railjet) na lince Praha – Brno – Vídeň – Graz a později také v jednotkách InterPanter na tratích Praha – Pardubice – Svitavy – Brno a Brno – Břeclav – Otrokovice – Přerov – Olomouc.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.43

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika