Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy pronajmou PKP Intercity pět Brejlovců

České dráhy pronajmou PKP Intercity pět Brejlovců

4.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

České dráhy uspěly v poptávkovém řízení polského dopravce PKP Intercity na zapůjčení pěti výkonných traťových motorových lokomotiv pro provoz dálkových vlaků na neelektrifikovaných tratích.

České dráhy pronajmou PKP Intercity pět Brejlovců

Národní dopravce tak na další dva roky zapůjčí do Polska pět lokomotiv řady 754 přezdívaných v Česku Brejlovec a u našich severních sousedů Nurek – potápěč. „Dlouhodobě spolupracujeme s celou řadou polských železničních dopravců.  A PKP Intercity patří k našim nejvýznamnějším partnerům. Díky úspěchu v jejich poptávkovém řízení se prodlouží spolupráce při provozu našich lokomotiv 754 na dálkových spojích PKP Intercity na různých neelektrifikovaných tratích o další dva roky. Brejlovce půjčujeme polským partnerům již od března 2014,“ uvedl Miroslav Kupec, člen představenstva ČD odpovědný za techniku, servis a majetek. Pro ČD to představuje i zajímavý dodatečný příjem, který je podle Kupce možné vložit například do další nezbytné péče o vozidlový park národního dopravce, do jeho modernizace i do vylepšení dep, v nichž se lokomotivy a soupravy udržují.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 4.1

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika