Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy převzaly další tři Vectrony

České dráhy převzaly další tři Vectrony

6.6.2022

České dráhy převzaly od společnosti RSL další tři lokomotivy Siemens Vectron. V příštích týdnech dopravce rozšíří provoz těchto strojů v západních Čechách. ČD nyní využívají 23 Vectronů.

České dráhy převzaly další tři Vectrony

Pravidelně je nasazují na vlacích Berliner do Berlína, Hamburku a Kielu, Slovácký expres z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště a na Západních expresech z Prahy do Chebu. Nové Vectrony od poloviny června nahradí lokomotivy řady 362 na zbývajícím výkonu na Západním expresu a také na vlacích Krušnohor mezi Chebem a Ústím nad Labem. Na západě republiky tak budou jezdit nejmodernější vlaky u nás, expresní soupravy InterJet a lokomotivy Vectron. Do konce roku převezmou České dráhy do provozu ještě čtyři hnací vozidla Siemens Vectron od leasingové společnosti RSL a jejich celkový počet se rozroste na 27 strojů. Lokomotivy Vectron mají maximální rychlost 200 km/h a výkon 6 400 kW. Jsou vybavené nejmodernějším zařízením, například digitální mobilní komunikací GSM-R nebo vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.67

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika