Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy předaly dvoustý monitor dechu

České dráhy předaly dvoustý monitor dechu

21.12.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Desátý rok úspěšné spolupráce národního dopravce s Nadací Křižovatka, která se jako jediná v České republice zaobírá prevencí syndromu náhlého úmrtí dítěte, byla završena předáním jubilejního dvoustého monitoru dechu Babysense.

České dráhy předaly dvoustý monitor dechu

Každý monitor dechu stojí okolo tří tisíc korun a díky sponzorům se tak mohou dostat do celé řady nemocnic. České dráhy předaly od roku 2009 monitory dechu do celkem třiceti tří zařízení v Čechách a na Moravě. Monitory dechu nejsou běžným vybavením nemocnic, jež většinou nemají na tyto přístroje ani vyhrazeny finanční prostředky. V rámci předání dvoustého přístroje poděkovala ředitelka Nadace Křižovatka Štěpánka Pokorníková členovi představenstva Michalu Štěpánovi za osobní nasazení a empatii k nezbytným potřebám zdravotnických zařízení. Štěpán uvedl, že podpora projektu je součástí celého spektra různých aktivit společenské odpovědnosti národního dopravce s akcentem na záchranu lidských životů. Vedle tohoto projektu je zajímavý rovněž junior program, Preventivní vlak a mnohé další.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1.5

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika