Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy na Rail Business Days předvedly InterJet

České dráhy na Rail Business Days předvedly InterJet

16.7.2022 – autor: PETR SLONEK

Brněnské výstaviště hostilo začátkem června největší tuzemský mezinárodní železniční veletrh a konferenci Rail Business Days. Návštěvníci z řad laické i odborné veřejnosti si mohli prohlédnout několik desítek expozic ve venkovní a vnitřní části areálu. Nechyběl ani stánek Českých drah, které představily moderní soupravu InterJet. Ta je v současnosti v provozu na linkách Západní expres a Krušnohor.

ČD na Rail Business Days předvedly InterJet

Zahájení veletrhu se 7. června ujal ministr dopravy Martin Kupka a generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. Na třídenní akci se představilo více než šest desítek vystavovatelů a předvedena byla řada nejrůznějších vozidel na téměř 800 metrech kolejí. Podle pořadatelů dorazilo celkem přes 10 tisíc návštěvníků, z toho jen za první den tři tisíce. 
Návštěvníci se velmi zajímali o moderní dálkovou jednotku InterJet společnosti České dráhy. Ta se na kolejích objevuje už zhruba půl roku a aktuálně se s ní cestující svezou na pravidelných linkách Západní expres a Krušnohor. ČD zároveň pokračují v investicích do obnovy vozidel jak v regionální, tak v dálkové dopravě. Do areálu zavítala také řada dalších moderních lokomotiv a vlaků, a to jak pro provoz s cestujícími, tak stavební a diagnostické stroje.

TGV lákalo nejvíce
Největší zájem byl však o prohlídku legendárního francouzského rychlovlaku TGV PSE 16, který je symbolem příchodu vysokorychlostní železnice do Česka. Umístěn byl v rámci expozice Správy železnic. „Vystavení jednotky TGV zvýšilo zájem o vysokorychlostní tratě. V Praze i Brně přilákala jednotka tisíce návštěvníků,“ řekl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.
ČD Cargo předvedlo moderní lokomotivu Bombardier TRAXX MS3 a speciálně upravený nákladní vůz. Správa železnic přivezla lokomotivu Siemens Vectron a měřicí vozy. Stavební mechanismy ukázaly společnosti Enteria, Procházka MP a další firmy.
Mezi ty největší vystavovatele patřily České dráhy, ČD Cargo, AŽD Praha, stavební holding enteria, LAPP, Tramo Rail, Elmesy a mnoho dalších. V rámci konference se hovořilo o situaci železničního průmyslu, současnosti a budoucnosti regionální dopravy, trendech v bezpečnosti a ekologii na dráze a o dalším směřování nákladní dopravy. „Veletrh měl za cíl propojit jednotlivé segmenty železničního odvětví a podpořit tak jeho rozvoj do budoucna, a to i s významným zapojením českých firem s podporou přeshraniční spolupráce,“ uvedl zástupce pořadatele Robert Pagan. Další ročník akce je naplánován na 6. až 8. června 2023. 
 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika