Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / České dráhy koupily dalších 11 vozů Stadler RS1

České dráhy koupily dalších 11 vozů Stadler RS1

8.2.2023

České dráhy koupily dalších 11 starších nízkopodlažních vozů Stadler RS1 za 12,995 milionu eur, v přepočtu zhruba 320 milionů korun. Dříve jezdily na německých tratích. Flotila vozidel ČD, známých jako RegioSpider, se tak rozroste na 67 kusů. Záměr odkupu 11 vozů je součástí investičního plánu.

České dráhy koupily dalších 11 vozů Stadler RS1

„Odkupem reagujeme na smluvní požadavky objednavatelů na dopravní obslužnost v závazku veřejné služby u kategorie vozidel DMU70, kde po roce 2025 vzniká potřeba vybavení zařízením ETCS,“ řekl náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta. Všech 11 vozidel absolvuje periodickou obnovu u prodejce, při níž budou instalovány bezbariérové toalety. Po dohodě s objednavatelem je dopravce vybaví wi-fi, elektrickými zásuvkami, informačním systémem a změní se i barevné provedení laku. Vyjet by měly v první polovině roku 2024, a to v Ústeckém a Středočeském kraji, přičemž se v současnosti jedná o konkrétních tratích.

Zájem o provozování tohoto typu motorových vozů mají ale i jinde, například v Libereckém kraji. Flotila nízkopodlažních motorových vozů Stadler RS1 ve vlastnictví Českých drah se rozroste na 67 kusů.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika