Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD vyjedou na Plzeňsku od poloviny roku 2024 s jednotkami RegioFox

ČD vyjedou na Plzeňsku od poloviny roku 2024 s jednotkami RegioFox

5.4.2023 – autor: PETR SLONEK

České dráhy začnou od poloviny příštího roku jezdit na Plzeňsku s novými motorovými jednotkami od polské firmy PESA. Vlaky obslouží tratě Plzeň – Žihle, Rokycany – Nezvěstice, Plzeň – Radnice, Plzeň – Bezdružice, Nýřany – Heřmanova Huť a šumavskou trasu Klatovy – Železná Ruda. Všech deset dvouvozových vlaků s obchodním názvem RegioFox tam začne jezdit do konce roku 2024. Dopravce za ně zaplatí 1,03 miliardy Kč.

ČD vyjedou na Plzeňsku od poloviny roku 2024 s jednotkami RegioFox

Příslušnou smlouvu s Plzeňským krajem o zajištění železniční dopravy v oblasti Plzeňské aglomerace, Českého lesa, a na trati z Klatov do Železné Rudy-Alžbětína v březnu podepsali za České dráhy náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu Jiří Ješeta a za Plzeňský kraj náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek. ČD tak budou pokračovat v obsluze obou oblastí od prosince 2023 po dalších deset let.
Hodnota desetiletého kontraktu činí zhruba čtyři miliardy korun a České dráhy v rámci něj najedou 2,275 milionu vlakokilometrů ročně. Investice do nových vlaků a modernizace starších vozidel představuje celkovou sumu ve výši 1,5 miliardy korun.
Cestující se od roku 2024 také  mohou těšit na 10 nových jednotek RegioFox, které vyjedou na tratě Plzeň – Žihle, Rokycany – Nezvěstice, Plzeň – Radnice, Plzeň – Bezdružice, Nýřany – Heřmanova Huť a  Klatovy – Železná Ruda-Alžbětín.
Od prosince 2026 bude na spoje, kde ještě budou v provozu starší motorové vozy, nasazeno sedm jednotek RegioShark, které před nasazením projdou rekonstrukcí interiéru. V oblasti Českého lesa, na tratích z Domažlic do Tachova a ze Staňkova do Poběžovic budou od prosince 2023 provozovány motorové jednotky RegioNova, které oproti stávajícímu stavu projdou rozsáhlou modernizací a budou provedeny v barvách Plzeňského kraje. Cestující se nově mohou těšit třeba na zásuvky a wi-fi. Nejpozději v roce 2028 budou však jednotky nahrazeny modernějšími motorovými vozy RS1 Stadler. 
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika