Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD ukázaly modernizovaný vůz Bdmtee pro Pardubicko

ČD ukázaly modernizovaný vůz Bdmtee pro Pardubicko

17.8.2020 – autor: MARTIN HARÁK

České dráhy představily 3. července prototyp sériového provedení modernizovaného vozu Bdmtee, o kterém jsme podrobně informovali v Železničáři číslo 7. Slavnostní prezentace se zúčastnili hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se svým náměstkem pro dopravu Michalem Kortyšem a také náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod Jiří Ješeta.

ČD ukázaly modernizovaný vůz Bdmtee pro Pardubicko

Jak zdůraznil hejtman Netolický, modernizovaný vůz je výsledkem desetileté smlouvy mezi krajem aČeskými drahami, kde Pardubičtí požadovali významné zlepšení komfortu železničních vozidel. „Doba se mění acestující mají oprávněné požadavky jak napohodlné sedačky, tak namožnost připojení notebooků, mobilních telefonů či wi-fi připojení,“ řekl hejtman. Michal Kortyš zdůraznil nejen nadstandardní spolupráci sČD, ale ispokojenost sakceptací řady připomínek kraje směřujících kvylepšení interiéru. Modernizované vozy budou běžně jezdit vetřívozových soupravách typu push-pull především nakrajské páteřní trase zČeské Třebové přes Pardubice doPřelouče adále až dostředočeského Kolína.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3

Další články této rubriky

ČD nasadí nové vozy už příští rok

27.10.2020 - Výroba padesáti moderních osobních vozů pro České dráhy od konsorcia Siemens Mobility – Škoda Transportation pokračuje. První čtveřice se nyní nachází na testovacím okruhu VUZ v Cerhenicích, další vagony jsou ve fázi… »

Panteři a Žraloci budou mít v Plzni nové zázemíPanteři a Žraloci budou mít v Plzni nové zázemí

26.10.2020 - České dráhy masivně investují do svého technického zázemí. Důkazem je i nedávné zahájení výstavby moderní opravárenské haly v Plzni. Novinka nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb a další vyspělé technické komponenty.… »

Žehlička v retro nátěru jezdí na jihu ČechŽehlička v retro nátěru jezdí na jihu Čech

23.10.2020 - Střídavá lokomotiva 210.059, slangově přezdívaná Žehlička, obdržela při celkové vyvazovací opravě v dceřiné společnosti Českých drah DPOV v Přerově retro nátěr. Ten evokuje stejné provedení, v jakém vyjela z výroby v… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika