Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD Ski: Ke sjezdovkám pohodlně vlakem

ČD Ski: Ke sjezdovkám pohodlně vlakem

27.12.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Už na třináctou lyžařskou sezónu se připravují České dráhy ve spolupráci se sedmi partnerskými skiareály v Čechách a na Moravě a se čtyřmi lyžařskými resorty na Slovensku. Poprvé v historii mohou lyžaři vyjet spojem ČD lyžovat n západ, do švýcarského Davosu, kde je čeká 290 km sjezdovek. Každou zimu využije nabídku ČD Ski přes tři tisíce lyžařů. Nabídka na slevy skipasů bude platit od 13. ledna až do 2. dubna 2018.

ČD Ski: Ke sjezdovkám pohodlně vlakem

Díky široké nabídce spojů lze dojet pod sjezdovky na Šumavě, ve Vysokých Tatrách i v Alpách. Na Slovensko zajíždí vlak SC Pendolino, pod Alpy přímý lůžkový vůz. Ceny začínají na několika stovkách. Pokud cestující využije nabídky ČD Ski, bude mít lyžování ještě levnější.

Slovensko

Vysoké Tatry jsou spojem SC Pendolino dostupné především díky stanici Štrba. Jízda z Prahy trvá jen 6 hodin. Na Štrbském Plese lyžaři vystupují z návazné zubačky o 20 minut později. Cestující také mohou ušetřit díky Včasným jízdenkám. Ceny cesty mezi metropolí a Popradem resp. Štrbou začínají na 346 korunách, k jízdenkám do Pendolina je potřeba koupit místenku za 80 korun. „Počet Včasných jízdenek je omezen, čím dříve si ji cestující zakoupí, tím je jízdenka levnější,“ uvedla Zuzana Čechová, ředitelka odboru cenotvorby a marketingové komunikace.

Prahu s Tatrami spojují také dva páry nočních vlaků EN Bohemia a Slovakia s moderními lůžkovými a lehátkovými vozy. Komfort nabízejí lůžkové vozy s nabídkou jednolůžkových, dvojlůžkových nebo trojlůžkových oddílů. Nižší cena je pak za lehátkové vozy. Oddíly v nich jsou šestimístné nebo čtyřmístné. Pro cestu nočními vlaky jsou nejvýhodnější, podobně jako v případě denních vlaků, Včasné jízdenky. V nočních vlacích ceny začínají na 426 korunách, při cestě lehátkovým vozem na 506 a při cestě lůžkovým vozem startují na 665 Kč.

ČD navíc ve spolupráci se čtyřmi lyžařskými resorty na Slovensku připravily nabídku ČD Ski. Areály ve Velké Fatře, v Nízkých a především Vysokých Tatrách tak poskytují cestujícím dvacetiprocentní slevu na dvoudenní skipasy na 88 kilometrech sjezdovek. Nabídka na slevy skipasů bude platit od 13. ledna až do 2. dubna 2018.

Švýcarsko

Do Curychu jede přímý noční spoj z Prahy přes České Budějovice a rakouský Linec. „Vedle Curychu lze vystoupit také v Buchsu poblíž hranic s Lichtenštejnskem nebo v Sargansu, kde je možné přestoupit do navazujících spojů ve směru do kantonu Graubünden se světoznámými středisky Svatý Mořic, Davos nebo Klosters,“ připomněl Michal Štěpán, člen představenstva ČD odpovědný za úsek osobní dopravy.

Jízdenky v lůžkových oddílech začínají na 958 Kč. Cestující si mohou vybrat mezi kategoriemi Triple (třímístný oddíl), double (dvoumístný oddíl) nebo single (jednomístný oddíl) a v provedení economy (s umyvadlem) nebo deluxe (se sprchou a toaletou v oddíle). 

Česká republika

Do skireálů v tuzemsku se lyžaři dostanou z krajských měst nebo regionálních center do hodiny, ze vzdálenějších míst zhruba do dvou hodin řadou regionálních spojů Českých drah.

Skipas za výhodnější cenu s ČD Ski se slevou 20 % na denní permanentku dostanete v sedmi partnerských areálech. A opět platí, že sleva bude poskytována od 13. ledna do 2. dubna. Novinkou je zařazení bonusového produktu ČD Yetti ve skiareálu Lipno se slevou na skipas ve výši 30 procent. „Lyžařům, kteří přijedou do Lipna vlakem ČD, nabízí areál slevu třicet procent na denní permanentku. Voucher pro získání slevy cestující získá bezplatně na pokladně ČD při zakoupení jízdenky,“ připomněl obchodní ředitel Českých drah Jiří Ješeta. Cesta vlakem a návazným skibusem k lanovce trvá například z Českých Budějovic necelé dvě hodiny.

Na lyže do Alp!

Tento rok poprvé platí nabídka 20% slevy ČD Ski na 2denní a 3 denní skipasy v skiareně Davos Klosters. Cesta do Davosu trvá skoro stejný čas jako do Tater, avšak nepřeberné množství sjezdovek všech obtížností v nadmořské výšce až 2844 m na jeden skipas vyrazí dech! Kdo by se nechtěl zpustit z nejvyššího bodu skiareálu (2844 m) na Parsennu do Klosters po 11 kilometrů dlouhé sjezdovce. Mezi čtyřmi skiareály se lze pohybovat, jak jinak, než vlakem, na který platí společný skipas a zastávky jsou hned u nástupních stanic lanovek. Ceny jízdenek v lůžkovém voze Českých drah vlaku Ex1540 zohledňují zacílení na české zákazníky, jedna cesta z Prahy (odj. v 18.01 h) do švýcarské stanice Sargans (7.23 h), kde je přestup na přípoj do Landquartu a Davosu (příjezd v 8.50 h), stojí v lůžkovém třímístném kupé okolo 2 300 Kč (cena vč. švýcarského přípoje do Davosu)


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.14

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika