Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD rozšíří wi-fi připojení do dalších vagonů

ČD rozšíří wi-fi připojení do dalších vagonů

6.10.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Technologie wi-fi, kterou se lze připojit k internetu, se rozšíří i do dalších osobních vozů Českých drah. Národní dopravce již vypsal veřejnou zakázku na dodavatele technického vybavení.

ČD rozšíří wi-fi připojení do dalších vagonů

Dodávku v polovině srpna schválilo i představenstvo akciové společnosti. Technologie bude postupně instalována do devětaosmdesáti vagonů řad Bdpee, ABmz a ABpee. Všechny vozy by měly službu poskytovat již v příštím roce, nicméně České dráhy chtějí „wifinu“ dostat i do další více než stovky vagonů. K začátku jízdního řádu 2016 nabízely ČD wi-fi v celkem 529 vlacích, z toho bylo 108 dálkových spojů a 421 vlaků regionálních.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 4.33

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika