Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD převzaly další RegioPantery druhé generace

ČD převzaly další RegioPantery druhé generace

3.11.2023 – autor: PETR SLONEK

České dráhy převzaly ve druhé půli října další dvě nejnovější třívozové jednotky RegioPanter řady 640.2, a to konkrétně vozidla 640.206 a 640.213. V Olomouckém kraji tak v současnosti jezdí již sedm RegioPanterů druhé generace, které nahrazují starší vozidla na všech páteřních elektrifikovaných linkách v regionu a budou zajíždět také do sousedního Zlínského kraje.

ČD převzaly další RegioPantery druhé generace

Už počátkem října obdržel národní dopravce od výrobce Škoda Group po ukončení zkušebního provozu první dva RegioPantery této nové série, označené 640.209 a 640.210. Škodovka zároveň získala od Drážního úřadu schválení typu pro jednotky 640.2, což znamená, že další vlaky mohou být postupně uváděny do pravidelného provozu. 
„Nové vlaky poskytují cestujícím pohodlné bezbariérové cestování v klimatizovaných oddílech i další nové služby, například možnost dobíjet drobnou elektroniku během cesty, připojit se k internetu přes palubní wi-fi a využít čas strávený ve vlaku třeba pro vyřizování e-mailů, chatování nebo jiné aktivní činnosti. Moderní vlaky v Olomouckém kraji tak nabízejí atraktivní alternativu k cestování autem,“ řekl člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.
České dráhy na základě smlouvy s Olomouckým krajem na zajištění dopravní obslužnosti zakoupily sedmadvacet nových třívozových RegioPanterů. Všechny budou uvedeny do provozu do jara 2024 a po dodání obslouží linky Šumperk – Uničov – Olomouc – Přerov – Vyškov, Nezamyslice – Olomouc – Zábřeh na Moravě – Kouty nad Desnou a Olomouc – Přerov – Vsetín.
RegioPanter druhé generace disponuje celkem 234 místy k sezení, může jezdit rychlostí 160 km/h, je vybaven moderním evropským zabezpečovacím systémem ETCS a radiokomunikací GSM-R. Cestujícím nabízí komfortní cestování a služby na úrovni 21. století. Díky rekuperaci je jeho provoz také šetrný k životnímu prostředí.
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika