Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD přepravily turisty do Libavé

ČD přepravily turisty do Libavé

16.5.2022 – autor: PETR SLONEK

První květnovou neděli se uskutečnila tradiční cykloturistická akce na území Vojenského újezdu Libavá na Olomoucku – Bílý kámen 2022. Do jindy střeženého a veřejnosti celoročně nepřístupného armádního prostoru zavítalo 3 455 cyklistů a pěších turistů.

ČD přepravily turisty do Libavé

Návštěvnost byla ve srovnání s loňskem, kdy organizátoři termín přesunuli kvůli epidemii Covid-19 na srpen, dvojnásobná. Lidé mohli navštívit například skalisko Bílý kámen, zámeček Bores, odsvěcený libavský kostel nebo poutní kostel ve Staré Vodě. Většinu účastníků tvořili i letos cyklisté. České dráhy ve spolupráci s organizátory 28. ročníku akce, konané pod záštitou Olomouckého kraje, vypravily speciální vlak z Olomouce do Moravského Berouna a zpět v čele s lokomotivou řady 750. Cestující měli k dispozici tři vozy Bdt s celkovým počtem 256 míst k sezení a dva zavazadlové vozy řady Ds pro přepravu až sta kol a koloběžek. Obsazenost byla 80 %. Další cyklisty přepravil následný rychlík R 845 Praděd. Stejně jako v minulých ročnících i letos si zájemci mohli zapůjčit kolo v ČD Bike.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika