Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény. ČD spolupracují s ministerstvem zdravotnictví, které zároveň poskytuje odborné vedení a přenos informací prostřednictvím svého systému.

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

K trasování není potřeba telefonní linka, využívá se datové spojení. „Ráda bych ocenila vstřícnost našich zaměstnanců, kteří nezištně nabídli pomoc při zjišťování rizikových kontaktů v souvislosti s šířením koronaviru. Ujali se nelehkého úkolu, ale věřím, že svými komunikačními schopnostmi přispějí k řešení pandemie,“ řekla ředitelka ZAP Jitka Kubíková, která koordinuje trasování za ČD. Do trasování jsou zapojené i další společnosti, například Skupina ČEZ, Komerční banka, Česká spořitelna, Raiffeisenbank nebo innogy.  


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Budoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelnáBudoucnost železnice? Bez hodnocení bezpečnosti nepředstavitelná

26.1.2022 - Problematika zabezpečovací a sdělovací techniky je ve Výzkumném Ústavu Železničním (VUZ) tradičním oborem. V historii se pracovníci VUZ zabývali i vývojem zabezpečovací a sdělovací techniky, aktuálně se VUZ zaměřuje zejména… »

Na Lipenku zkušebně vyjely PanteryNa Lipenku zkušebně vyjely Pantery

25.1.2022 - Moderní elektrické jednotky RegioPanter Českých drah vyjely na trať spojující jihočeský Rybník s Lipnem nad Vltavou. Zatím však nepravidelně, pouze ve zkušebním režimu. V plánu je nicméně pravidelný provoz a přímé spojení… »

České dráhy z opravárenství udělají byznysČeské dráhy z opravárenství udělají byznys

24.1.2022 - Zejména ČD budou zanedlouho sloužit už dvě správkárenské haly. Po objektu v maloměřickém OCÚ nová hala vyrostla také v Plzni. Opravárenství by se mělo v nejbližších letech stát další významnou obchodní činností národního… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika