Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD podnákladové ceny na Ostravu nenabízely

ČD podnákladové ceny na Ostravu nenabízely

17.10.2022

Evropská komise (EK) vydala prohlášení, v němž informovala o uzavření antimonopolního šetření údajných podnákladových cen na lince Praha – Ostrava. EK tak na základě všech důkazů, které národní dopravce předložil, neshledala na straně ČD závadné jednání.

ČD podnákladové ceny na Ostravu nenabízely

Případ označovaný EK jako Falcon byl v šetření cca 12 let a týkal se údajného zneužití dominantního postavení ze strany Českých drah na lince Praha – Ostrava. „Skvělá zpráva pro České dráhy. Od Evropské komise jsme obdrželi rozhodnutí v kauze údajně podnákladových cen na lince Praha – Ostrava. Tvrzené protisoutěžní jednání, ke kterému mělo dojít ze strany ČD, nebylo shledáno opodstatněným. Velké zadostiučinění po letech vleklé kauzy,“ komentoval uzavření kauzy předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Michal Krapinec. ČD od začátku trvaly na tom, že z jejich strany nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání. Evropské komisi o tom předložily řadu důkazů. Komise dospěla k závěru, že důkazy nepotvrdily její původní obavy, a proto se rozhodla šetření uzavřít. 


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 2

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika