Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela ojedinělou stejnosměrnou napájecí soustavu 1 500 V.

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

Testy souvisejí s ověřením jízdy moderních unifikovaných vozidel na lokálních tratích budovaných před více než 100 lety s minimálními požadovanými parametry, především pak s minimálními poloměry oblouků, které místy dosahují pouze 125 metrů. ČD chtějí ověřit průjezd moderních souprav s délkou jednotlivých vozů až 26,45 metru a s velkou vzdáleností otočných bodů podvozků oblouky o malém poloměru. Půjde o tzv. úplnou jízdní zkoušku. Odehrát by se měly po ukončení turistické sezony na podzim. Na trati Rybník – Lipno by měly proběhnout vlastní silou, v případě tratě Tábor – Bechyně by byly jednotky taženy/tlačeny motorovou lokomotivou. Zkoušky poslouží pro ověření možností případného budoucího provozu jednotek RegioPanter řady 650 na těchto tratích.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika