Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela ojedinělou stejnosměrnou napájecí soustavu 1 500 V.

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

Testy souvisejí s ověřením jízdy moderních unifikovaných vozidel na lokálních tratích budovaných před více než 100 lety s minimálními požadovanými parametry, především pak s minimálními poloměry oblouků, které místy dosahují pouze 125 metrů. ČD chtějí ověřit průjezd moderních souprav s délkou jednotlivých vozů až 26,45 metru a s velkou vzdáleností otočných bodů podvozků oblouky o malém poloměru. Půjde o tzv. úplnou jízdní zkoušku. Odehrát by se měly po ukončení turistické sezony na podzim. Na trati Rybník – Lipno by měly proběhnout vlastní silou, v případě tratě Tábor – Bechyně by byly jednotky taženy/tlačeny motorovou lokomotivou. Zkoušky poslouží pro ověření možností případného budoucího provozu jednotek RegioPanter řady 650 na těchto tratích.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD nasadí nové vozy už příští rok

27.10.2020 - Výroba padesáti moderních osobních vozů pro České dráhy od konsorcia Siemens Mobility – Škoda Transportation pokračuje. První čtveřice se nyní nachází na testovacím okruhu VUZ v Cerhenicích, další vagony jsou ve fázi… »

Panteři a Žraloci budou mít v Plzni nové zázemíPanteři a Žraloci budou mít v Plzni nové zázemí

26.10.2020 - České dráhy masivně investují do svého technického zázemí. Důkazem je i nedávné zahájení výstavby moderní opravárenské haly v Plzni. Novinka nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb a další vyspělé technické komponenty.… »

Žehlička v retro nátěru jezdí na jihu ČechŽehlička v retro nátěru jezdí na jihu Čech

23.10.2020 - Střídavá lokomotiva 210.059, slangově přezdívaná Žehlička, obdržela při celkové vyvazovací opravě v dceřiné společnosti Českých drah DPOV v Přerově retro nátěr. Ten evokuje stejné provedení, v jakém vyjela z výroby v… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika