Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD ověřily provoz Vectronu s netrakční jednotkou railjet

ČD ověřily provoz Vectronu s netrakční jednotkou railjet

11.4.2022

České dráhy ve spolupráci se společností Siemens Mobility uskutečnily ve dnech 22. až 24. března praktické ověření spolupráce lokomotiv Vectron s netrakční jednotkou railjet. Cílem zkoušky bylo reálné otestování a doladění spolupráce softwaru na lokomotivách řady 193 Siemens Vectron, které provozují ČD, a modrých netrakčních jednotek ČD railjet.

ČD ověřily provoz Vectronu s netrakční jednotkou railjet
Ověřována byla spolupráce lokomotivy a jednotky jak v taženém, tak v sunutém režimu, a také součinnost dalších ovládacích prvků včetně stranově selektivního ovládání dveří. „Díky ověření spolupráce lokomotiv Vectron a jednotek railjet můžeme v budoucnosti pružně reagovat na provozní potřeby při závadě plánované řady lokomotiv 1216 nebo při nasazení jednotek railjet jako náhrad za Pendolina nebo InterJety do Ostravy a Chebu,“ řekl Tomáš Mohr, ředitel odboru provozu osobní dopravy. Pro testování byla přistavena lokomotiva 193.683 Siemens Vectron pronajatá od společnosti RSL a railjet č. 01. Nejprve se odehrály statické zkoušky v areálu provozního pracoviště Praha jih, poté byla souprava nasazena na vlaky Západní expres na spoje IC 566 a 557 v úseku Praha – Stříbro – Praha a na závěr na spoje IC 566, 559, 560 a 565 v trase Praha – Cheb – Praha.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika