Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujících

ČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujících

16.2.2024

Více než 400 tisíc šálků kávy, ale také pivo nebo cappuccino. Tyto nápoje jsou i nadále nejoblíbenějšími položkami, které se prodávají v minibarech Českých drah. Mezi vyhledávané občerstvení patří také croissanty, bagety nebo rozpékané pečivo. Celkově stevardky a stevardi minibarů obsloužili bezmála 1 170 000 cestujících.

ČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujících

Zájem o služby ČD Minibaru ve vlacích národního dopravce stále roste. „Minibary našim zákazníkům zpříjemňují cestu a já jsem rád, že je o tuto službu čím dál větší zájem. Za symbolickou cenu 15 korun si cestující mohou koupit třeba čaj, kávu nebo drobné občerstvení. Mám také radost, že byl velký zájem o pivní speciál Kryšpín. Výtěžek z tohoto piva půjde na finální část renovace lokomotivy třistapětašedesátky,“ řekl člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

Káva  a pivo v čele
Mezi nejoblíbenější položky roku 2023 v nabídce ČD Minibaru patřila instantní káva (287 883 porcí), značková káva Manuel (113 306), instantní cappuccino (147 245), čaj (103 327), neperlivá voda (95 279), jemně perlivá voda (83 579), Pilsner Urquell (144 459), Budweiser Budvar (93 147), Kofola (111 440), croissant 7 days (99 405) a bageta (94 338). Kávových nápojů a piva tak cestující vypili dohromady skoro tři železniční cisterny.
Oblíbené mezi cestujícími je třeba i sušené maso, kterého se loni prodalo skoro třicet tisíc balení. Své fanoušky má i jedlý hmyz, kterého se prodalo skoro sedm tisíc balení. Téměř vyprodán je také pivní speciál Kryšpín, jehož koupí zákazníci podpořili opravu parní lokomotivy 365.024. Renovace této lokomotivy právě probíhá v dílnách ČD Muzea v Lužné u Rakovníka.
Během letních prázdnin byla v minibarech spuštěna bezhotovostní platba. Tento způsob úhrady zvolilo už více než 115 tisíc cestujících. Další novinky se v minibarech připravují i pro letošní rok.
Služba ČD Minibar je v současném jízdním řádu zajištěna v celkem 171 spojích, v dalších vlacích jsou umístěné také prodejní automaty s občerstvením. Jedná se o linky Západní expres, Krušnohor, Hradečan a Krakonoš v úseku Praha – Hradec Králové, Ostravan, Slovácký expres, Vysočina, Rožmberk, Svitava a Moravan. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika