Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD i letos podporují Movember. Připojte se i vy

ČD i letos podporují Movember. Připojte se i vy

20.11.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Listopad se už tradičně stal obdobím pro charitativní událost zvanou Movember. České dráhy, SŽDC a Drážní úřad se rozhodly, že i letos tuto akci společně podpoří.

ČD i letos podporují Movember. Připojte se i vy

Movember je jednou z celosvětových charitativních aktivit, která podporuje boj proti rakovině. Zaměřuje se na popularizaci mužského zdraví, konkrétně rakoviny prostaty, která muže nejvíce postihuje ve věku 40 až 70 let. České dráhy už potřetí za sebou vypraví v listopadu kníraté Pendolino. Lidé se tak mohou svézt jednotkou, která bude ozdobená slušivým knírem. „Touto akcí upozorňujeme nejen cestující, ale i všechny železničáře, že je vhodné se zabývat také vlastním zdravím,“ řekla Lenka Voplatková, ředitelka Odboru vnější komunikace ČD. „Lidé si snad i díky kníratému Pendolinu uvědomí, že si mohou zajít na preventivní vyšetření a předejít možným zdravotním komplikacím.“ Movember lze podpořit několika způsoby. Můžete si například nechat růst celý listopad knír, který symbolicky na konci měsíce oholíte. Přispět lze také finančně, přičemž celý výtěžek je věnován boji proti rakovině. Učinit tak je možné i prostřednictvím skupiny DRÁŽŇÁCI na webové stránce http://moteam.co/draznaci.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika