Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD i letos podporují Movember. Připojte se i vy

ČD i letos podporují Movember. Připojte se i vy

20.11.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Listopad se už tradičně stal obdobím pro charitativní událost zvanou Movember. České dráhy, SŽDC a Drážní úřad se rozhodly, že i letos tuto akci společně podpoří.

ČD i letos podporují Movember. Připojte se i vy

Movember je jednou z celosvětových charitativních aktivit, která podporuje boj proti rakovině. Zaměřuje se na popularizaci mužského zdraví, konkrétně rakoviny prostaty, která muže nejvíce postihuje ve věku 40 až 70 let. České dráhy už potřetí za sebou vypraví v listopadu kníraté Pendolino. Lidé se tak mohou svézt jednotkou, která bude ozdobená slušivým knírem. „Touto akcí upozorňujeme nejen cestující, ale i všechny železničáře, že je vhodné se zabývat také vlastním zdravím,“ řekla Lenka Voplatková, ředitelka Odboru vnější komunikace ČD. „Lidé si snad i díky kníratému Pendolinu uvědomí, že si mohou zajít na preventivní vyšetření a předejít možným zdravotním komplikacím.“ Movember lze podpořit několika způsoby. Můžete si například nechat růst celý listopad knír, který symbolicky na konci měsíce oholíte. Přispět lze také finančně, přičemž celý výtěžek je věnován boji proti rakovině. Učinit tak je možné i prostřednictvím skupiny DRÁŽŇÁCI na webové stránce http://moteam.co/draznaci.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Na Žofínském fóru se řešila budoucnost železniceNa Žofínském fóru se řešila budoucnost železnice

11.12.2019 - Aktuálním problémům tuzemské železniční dopravy a jejímu dalšímu rozvoji bylo věnováno už 231. Žofínské fórum, které se uskutečnilo 11. listopadu v Praze. »

Začala rekonstrukce trati z Prahy do BerounaZačala rekonstrukce trati z Prahy do Berouna

10.12.2019 - Opravou úseku Praha-Smíchov – Praha-Radotín odstartovala v polovině listopadu přestavba trati č. 171, resp. spojnice Prahy a Berouna podél řeky Berounky. SŽDC za přestavbu zaplatí více než tři miliardy korun. »

Tři výpravní budovy září novotouTři výpravní budovy září novotou

9.12.2019 - Výpravní budovy na části Posázavského Pacifiku v Ledečku, Kácově a Zruči nad Sázavou jsou nově zrekonstruované. Správce infastruktury za opravy zaplatil více než dvacet milionů korun. »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika