Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD dokončují novou myčku v Havlíčkově Brodě

ČD dokončují novou myčku v Havlíčkově Brodě

13.2.2023 – autor: PETR SLONEK

Už na jaře začne fungovat nová moderní myčka vlaků na Vysočině. Nové zařízení Oblastního centra údržby Východ (OCÚ) dokáže v maximální míře spořit vodu, protože bude až z 80 % procent využívat vodu recyklovanou.

ČD dokončují novou myčku v Havlíčkově Brodě

Stavba kryté myčky umožní celoroční mytí skříní železničních vozidel a zároveň zvýší kapacitu údržby. Zařízení v Havlíčkově Brodě začalo budovat na začátku loňského roku Oblastní centrum údržby Východ. Díky použití moderních technologií a postupů s minimalizací dopadů na životní prostředí a používání recyklované vody výrazně přispěje ke zlepšení ekologických aspektů údržby vozidel v regionu Vysočina. Stavba kryté myčky zároveň zvýší kapacitu mytí, která zohledňuje i potřeby dané smluvními závazky. V letech 2023 a 2024 se totiž chystá velká modernizace vozového parku v hav­líčkobrodském středisku údržby vozidel. Domov tu najdou nové elektrické jednotky RegioPanter a motorové vozy od společnosti PESA. Kromě těchto nových jednotek se tu budou mýt i dalších druhy osobních vozů a hnacích vozidel.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika