Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / ČD Body bodují u cestujících dalšími benefity

ČD Body bodují u cestujících dalšími benefity

27.5.2015 – autor: JITKA KOCYANOVÁ

Odměny za věrnost si u zákazníků národního dopravce v poslední době získávají značnou oblibu. Od počátku spuštění věrnostního programu ČD Body až do současnosti oslovila novinka téměř 50 tisíc lidí a každým dnem se zapojují další. České dráhy proto dále rozšiřují nabídku benefitů, za které je možné nashromážděné body „utrácet“, a také přicházejí s obdobou „happy hours“ – ve vybraných spojích je zákazníkům připisován dvojnásobek bodů. V plánu je rovněž další rozšíření tohoto programu.

ČD Body bodují u cestujících dalšími benefity

Zákazníci, kteří nakupují v eShopu ČD nebo prostřednictvím mobilní aplikace Můj vlak, se do programu začali zapojovat pár minut poté, co byl o půlnoci 14. prosince 2014 spuštěn. Za pět měsíců svého fungování si věrnostní program ČD Body našel bezmála padesát tisíc věrných zákazníků a neustále se přidávají další. Největší podíl tvoří pracující zákazníci, především pak ve věku 21–35 let.

Ve chvíli, kdy si zákazníci aktivovali věrnostní program, začali za své nákupy sbírat ČD Body, které později proměnili či promění za zajímavé benefity. Řada z nich totiž vyčkává a body šetří na odměnu s vyšší hodnotou.

Lákají vstupenky i jízdenky, na léto přibydou kola

Velký zájem je od samého počátku také o čerpání jednotlivých benefitů. Nejvíce láká v současné době sleva ve výši 90 % na rezervaci místa do 2. třídy SC Pendolino. Dlouhou dobu držel prvenství voucher na zlevněný vstup do Království železnic, kdy zákazník za 50 bodů získá slevu na vstupném ve výši 230 Kč. Od dubna zaznamenal velký zájem také další z partnerských benefitů – voucher na představení do divadel ABC a Rokoko, kdy zákazník opět za pouhých 50 bodů a zakoupení jedné vstupenky na pokladně divadel získá druhou vstupenku po předložení voucheru zdarma. Roste zájem o odměny formou Skupinové víkendové jízdenky i jednosměrné jízdní doklady. To je však jen zlomek toho, co věrnostní program nabízí.

Kompletní přehled je k dispozici na stránkách www.cd.cz/cdbody. Ten se navíc průběžně rozšiřuje, například pro nadcházející letní turistickou sezonu se připravuje odměna formou voucheru na jednodenní zapůjčení jízdního kola z půjčovny kol ČD.

Jste nedočkaví? Bodujte dvojnásob!

Princip sbírání bodů je následující: za každých uhrazených 10 Kč za vnitrostátní jízdenku se připíše 1 bod, u mezinárodních dokladů včetně lůžkových a lehátkových příplatků se počet bodů určuje dle kilometrické vzdálenosti. Do padesáti ujetých kilometrů získá zákazník 5 bodů, nad padesát 10 bodů.

Existuje ale možnost, jak zisk bodů výrazně urychlit. Zákazníci zapojení v programu získávají od 8. května dvojnásobek bodů ve vybraných spojích a dnech mezi Prahou a Ostravou. Mohou tak učinit v kterémkoli traťovém úseku na trase Praha – Ostrava, jízdní doklad musí být v konkrétním vybraném vlaku zkontrolován vlakovou četou.

Díky tomu, že zákazníci projevili o věrnostní program obrovský zájem, chce národní dopravce umožnit využití jeho výhod i dalším skupinám cestujících. Do budoucna proto hodlá umožnit sbírat body rovněž zákazníkům, kteří nakupují v pokladnách a vlastní In Kartu ČD. Věrnostní program a pravidla pro jeho rozšíření pro zákazníky In Karet se v současné době připravují a start se očekává už v průběhu roku 2016.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.8

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika